Łukasz Roguski12.06.2008 (17:43)6 komentarzy

Piąty operator wkrótce gotowy do startu

Spółka CenterNet, która miała w planach rozpoczęcie działalności jako kolejny operator komórkowy w Polsce – planuje w ciągu kilku tygodni podpisanie umowy o współpracy z siecią Orange.
Według przedstawicieli zarządu firmy, na których powołuje się Puls Biznesu, obecnie trwa przetarg na dom mediowy, który będzie obsługiwał działania reklamowe nowego operatora.
CenterNet został wyłoniony jako kolejny gracz, który będzie budować własną infrastrukturę sieciową (maszty, nadajniki, itp.), w zeszłym roku. Początkowe plany spółki zakładały rozpoczęcie działalności już w pierwszej połowie tego roku, jednak tak się nie stało ze względu na opóźnienia w negocjacjach z Centertelem (operatorem sieci Orange). Plany spółki przewidywały rozpoczęcie sprzedaży własnych starterów jako operator wirtualny (MVNO). Firma uruchomi kilka marek komórkowych przeznaczonych, a ze wstępnych informacji wynika, że operator chce trafiać do ściśle wybranych grup docelowych.

Komentarze (1 - 6 z 6)

Oby jak najszybciej wystartowali. Czym większa konkurencja tym lepiej dla nas użytkowników.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 12 czerwca 2008 o 19:28:46 przez biotyt).
 0  
zebys sie nie przeliczyl :P
 0  
Dobra poczekajcie....
Idea = Orange
Plus - będzie Vodafone
Era - T-Mobile
Play - ??? O2
A ten piąty to czym będzie :]
 0  
Play to chyba bardziej Hutchison 3G :)
A ten piąty to zdaje się ma tylko częstotliwości 1800MHz, czyli podobnie jak Play będzie skazany na roaming krajowy.
 0  
A piąty padnie zanim wystartuje, bo przecież ludziska w tym kraju nie pozwolą na maszty koło swych domów!!
Nie przeszkadzają im one nad głowami na szkołach, kościołach ani szpitalach. Nie przeszkadza sztucznie modyfikowana żywność, kurczaki moczone w solance, 2 kg szynki zrobionej z 1 kg prosiaka ale maszty są beee!!! Więc zapomnijmy o piątym operatorze i lepiej zacznijmy się uczyć alfabetu Morse'a :-)
 0  
powinni zostac w duzych miastach bez roamingu i dac na prawde niskie ceny jak kiedys Idea 1800!
 0