Łukasz Roguski15.06.2008 (23:35)27 komentarzy

Internet bez limitów przez komórki w Polsce

Na blogu rzecznika prasowego sieci Play pojawiła się informacja na temat nowej tajemniczej oferty. W planach operator miał wprowadzenie w czerwcu, a nie jak wcześniej zapowiadano we wrześniu, oferty internetowej. Jakie nowości przygotował Play dla abonentów?
To oczywiste, że Internet w Play musi być tańszy niż u konkurencji. U konkurencji w podstawowych opcjach dostęp do sieci kosztuje od ok. 60 złotych do za ok. 120 złotych, ale zawsze z limitem do kilku GB transferu miesięcznie.
Ze wstępnych informacji wynika, że Internet w Play kosztowałby ok. 80 złotych miesięcznie przy NIELIMITOWANYM, ilością transferu danych, łączu. Na brak limitu wskazuje przygotowane działania marketingowe, które pokazał na łamach swojego bloga Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play.


Wiadomo, że do transmisji danych wykorzystywane będą m.in. modemy firmy Toshiba (z funkcją telefonu, na USB) oraz Huawei (również na USB). Nie ma natomiast nieoficjalnych informacji na temat cen modemów oraz warunków sprzedaży oferty internetowej (np. czy będzie wersja z przedpłatą – bez abonamentu).

Jednym z ograniczeń Play będzie jednak fakt, że prawdopodobnie z transmisji danych będzie można korzystać wyłącznie w zasięgu sieci macierzystej (bez sieci Plus), ale za to z prędkością do 3,6 Mbit/s (w pierwszej fazie, a w przyszłości nawet 7,2 Mbit/s). Osiągniecie dobrych parametrów transmisji danych jest możliwe także dzięki temu, że sieć budowana przez Play nie jest jeszcze masowo wykorzystywana.
własne

Komentarze (1 - 10 z 27)

To fajnie szkoda tylko, że ja mimo że mieszkam w Gdyni Redłowie mam bardzo słaby zasięg sieci Play a praktycznie tylko na zewnątrz budynku. Bo niby w reklamie jest, że sieć Play ma największy zasię ale to tylko reklama. Z drugiej strony zawsze mnie to dziwiło bo z tego co wiem na moim osiedlu pobudowali dwa nadajniki dokładnie na, Bohaterów Starówki Warszawskiej 25 i Tetmajera 65, ale tak niefortunnie są skierowane że całego osiedla nie obejmują a bez problemu mogły by szczególnie ten drugi gdyby obejmował zasięgiem wschód.
 0  
Przydałoby się gdyby poszli na jakiś deal z plusem, ale to nierealne.

I co jeszcze, ano oferta prepaidowa.

Z komórkowego netu to ja korzystam tylko poza domem, w trasie/na wakacjach/w sytuacjach awaryjnych.
 0  
co za brednie czy ktoś próbował kiedyś wykorzystać 1GB toż to ogrom a ciągnąć po tym się nie da bo są blokady to po co komu no limit ? I o za 80 zł. Czysty marketingowy chwyt i pricesing.
 0  
Tak, tylko ze nadal wszyscy zapominają że prędkości dochodzące do 7,2Mbps (jak napisano początkowo 3,6Mbps) mozna osiągnać tylko tam gdzie jest zasięg UMTS, czyli jakieś 10% polski. Pozostałym pozostaje GPRS z zawrotnymi transferami dochodzacymi do 8kbps albo EDGE (chodź i tak nie wszędzie jest) - predkosc do 384kbps
 0  
@roadway

Play nie ma koncensji na gsm (tylko umts), dlatego stawia nadajniki umts ready :-)
 0  
@Maks

20h słuchania radia w jakości 128kilobitów/s = 1gigabajt.
 0  
Będzie huawei e 220 usb. Takie modemy leżą w magazynach operatora. Jako dowód mam fotki gotowych do wysyłki modemów.
 0  
wynika z grafiki ze oferta zostanie przedstawiona na dniach i bardzo fajnie, jesli dostęp będzie nielimitowany to i tak pobiją pomimo ograniczen dostepnosci, oferty juz dostepne na rynku
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 16 czerwca 2008 o 8:46:36 przez kubus).
 0  
to dobra informacja czyli plus era i orange powinni tez zmienicz oferte.
 0  
Dostęp będzie nielimitowany do momentu aż zapchają się nadajniki PLAY-a... A poza tym tylko w Warszawie, i tylko w niektórych miejscach Warszawy, bo tam mają sieć 3G. Jak dla mnie słaba oferta.
 0