Łukasz Roguski,Michał Szczerba/Blomedia.pl, Łukasz Szewczy19.06.2008 (0:24)26 komentarzy

Play zbuduje sieć 3,5 G

Zagadka tajemniczego hasła "Sky is the limit" została wyjaśniona. Operator komórkowej sieci Play podczas czwartkowej konferencji prasowej poinformował o pozyskaniu ponad miliarda euro na budowę zaawansowanej sieci dostępu do mobilnego Internetu 3,5 G.
Play
Podpisana kolejna umowa P4 z China Development Bank pozwoli sieci Play  na budowanie oraz uruchomienie w Polsce mobilnej sieci 3,5 G oraz rozwój usług technologii HSDPA.
Zaawansowana sieć ma powstać w ciągu najbliższych trzech lat i objąć zasięgiem ponad 75 proc. populacji Polski. Umowa została zawarta na okres 10 lat.

Konferencja Play - dach hotelu Intercontinental (fot. M. Szczerba)

P4 pozyskał od China Development Bank finansowanie w wysokości 490 milionów euro, co zwiększyło dotychczasowe zaangażowanie banku w spółkę do kwoty 640 milionów Euro. Pozyskany kredyt jest uzupełnieniem 460 milionów euro kapitału zainwestowanego przez akcjonariuszy spółki. P4 w pełni zabezpieczył, łączną kwotą 1,1 miliarda euro, realizację biznesplanu.

- Niniejsza umowa jest niezwykle ważnym wydarzeniem nie tylko dla Play, ale dla całego polskiego rynku. Play inicjuje modernizację polskiej infrastruktury telekomunikacyjnej, porównywalną jedynie z cyfryzacją stacjonarnych linii telekomunikacyjnych na początku lat 90-tych lub z obecnym programem budowy autostrad. Wybudujemy w Polsce największą i najbardziej nowoczesną infrastrukturę szerokopasmowego Internetu mobilnego w tej części Europy - mówi Chris Bannister, prezes zarządu P4 Sp. z o.o. - operatora sieci Play.

Media spekulowały, że podczas tej konferencji sieć Play przedstawi zapowiadaną kilka miesięcy temu usługę szerokopasmowego Internetu mobilnego. Przedstawiciele operatora zapewniają, że oferta mobilnego Internetu za stałą miesięczną opłatę pojawi się w sieci Play jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej tuż po wakacjach.
własne

Komentarze (1 - 10 z 26)

zaloze sie butelke dobrego szampana ze zadnej rewolucji nie bedzie. ktos chetny?
 0  
Ja też uważam, że rewolucji nie będzie, a najwyżej wyraźnie lepsza oferta niż u konkurencji. Wspieram jednak Play bo wnosi trochę konkurencji na nasz rynek.
 0  
Jesli Play nie za zaoferuje juz teraz mobilnego internetu w oparciu o swoja siec to kompletnie tego nie rozumiem :( maja ponad 1000wlasnych stacji i wbrew pozorom zasieg maja spory - w lipcu konczy mi sie umowa na Iplusa i z checia bym z Play skorzystal ale jak Play nic nie da to jego strata i albo przedluze umowe z Plusem albo calkiem z tego internetu zrezygnuje.
 0  
"Co dziś pokaże Play?"

Zdejmie bokserki to zobaczycie ;]
 1  
dużo szumu zrobią ale niech od razu przygotują regulamin i cennik w pdf bo w wypowiedzi gruszki czy na blogu czy konferencjach prasowych to tylko głupi wierzy.do10 juz niedługo
 0  
relacja . blogplay . eu - tutaj jest relacja z tej konferencji :)
 0  
relacja .blogplay. eu / ob / komunikat. jpg
 0  
niestety ofert na internet nie ma:(
Play pozyskał 1,1 miliarda Euro na finansowanie budowy sieci 3,5 G oraz rozwój usług w technologii HSDPA
75% Polski ma mieć w najbliższym czasie dostęp do sieci 3,5 G . Play planuje stworzyć miejsca pracy przez Polacy zaczną wracać z Angli
 0  
Wbrew oczekiwaniom Play nie zaproponuje dzisiaj żadnej nowości. Wynika z tego, że chcieli sie po prostu pochwalić pozyskaniem funduszy, teraz tylko niebo jest limitem skoro mają kasę.
 0  
super sprawa. Przyglądam się play od samego początku i być może już w przyszłym roku się do nich przeniosę :)
 0