Łukasz Szewczyk06.07.2008 (10:38)5 komentarzy

Otwarty telefon komórkowy na rynku

Na rynku pojawił się pierwszy telefon komórkowy oparty na idei otwartego oprogramowania, którego producentem jest spółka OpenMoko. Mimo, że telefon oficjalnie na razie nie będzie dostępny w Polsce, internauci znaleźli sposób, by urządzenie sprowadzić do Polski.
Neo FreeRunnera pozwala użytkownikom na swobodnie modyfikowanie oprogramowania telefonu, wgrywanie własnych aplikacje oraz zmienę wyglądu. Jest pierwszym telefonem, który do mobilnego świata wprowadza ideę open source, czytamy w Gazecie Wyborczej .
Telefon został wyposażony w WiFI, moduł GPS i posiada 128 MB pamięci. Początkowo telefon dostępny będzie w Niemczech, we Francji oraz w Indiach za około 400 dolarów. Jednak polscy internauci mogą stać się posiadaczami telefonu dzięki społecznościowemu serwisowi Kumulator.pl. Cena urządzenia - ponad tysiąc złotych.
Gazeta.pl

Komentarze (1 - 5 z 5)

Nie mowcie, ze mozna wgrac wlasne aplikacje i zmienic wyglad! Przeciez to rewolucja - zaden telefon do tej pory tego nie umozliwial. :) Normalnie jestem w szoku ;)
 0  
1000 zl za taki szit?
 0  
Będzie z nim można zrobić to co do tej pory z większością telefonów tylko że tym razem na legalu, ale to chyba nie problem dla polaków, i tak mają w dupie prawo. Więc po co dawać ponad 1000zł za jakieś tajwańskie nie firmowe gówno?
 0  
Nie bardzo mi sie podoba.Bardziej gustuje w telefonach SE.Teraz np.jestem pod wrazeniem jednego z muzycznych fonów W380i.
 0  
ponagrywasz,ponagrywasz i sie zjebie cos...
 0