Michał Rogowicz28.08.2008 (10:33)brak komentarzy

Nowa wersja Pandy

Panda Security wprowadziła nowe wersje programów antywirusowych: Panda Antivirus Pro 2009, Panda Internet Security 2009 oraz Panda Global Protection 2009.
Rozwiązania te działają w oparciu o Kolektywną Inteligencję – innowacyjny model ochrony, który na bieżąco, bezpośrednio od społeczności internetowej gromadzi informacje na temat złośliwego oprogramowania. Zebrane w ten sposób dane przechowywane są na serwerach online, z którymi użytkownik łączy się podczas połączenia z internetem. Dzięki temu nowe rozwiązania Panda Security 2009 wykorzystują dużo mniej zasobów systemowych, gwarantując przy tym maksymalny poziom bezpieczeństwa.
Najważniejsze cechy pakietów w wersji 2009 to:
• Dwukrotnie szybszy proces skanowania
• O 30% wyższa skuteczność wykrywania nowych zagrożeń w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami dzięki Kolektywnej Inteligencji (wg Proactive WildList Detection)
• Minimalne wykorzystanie zasobów systemowych oraz przepustowości dzięki przeprowadzaniu wszystkich czynności w centrach danych Panda Security
• Pełniejszy dostęp do informacji o potencjalnych zagrożeniach i dużo wyższa wykrywalność dzięki wykorzystaniu Kolektywnej Inteligencji.

Kolektywna Inteligencja opracowana przez Panda Security działa na zasadzie aktualizowanej na bieżąco bazy danych online. Za każdym razem, gdy zostaje wykryty podejrzany plik, adres URL lub wiadomość email, system sprawdza pliki sygnatur znajdujące się w programie, a następnie informacje przechowywane na serwerach Panda Security w celu ustalenia, czy plik jest zainfekowany. Częstotliwość aktualizacji programu w tym momencie nie ma już znaczenia.

Inną cechą wyróżniającą nowe produkty Panda Security jest rozbudowana wersja technologii ochrony tożsamości. Wykrywa ona w sposób proaktywny - przy użyciu skanera heurystycznego - wszelkie próby kradzieży poufnych danych. Nowe programy Panda Security 2009 dysponują także udoskonalonym mechanizmem do walki z trojanami bankowymi. Panda Internet Security 2009 i Panda Global Protection 2009 dysponują filtrem danych osobowych umożliwiającym zdefiniowanie poufnych informacji (numery kont, hasła itp.), które nie powinny wydostać się z komputera bez wiedzy użytkownika.

Kolejną nowością jest udoskonalony mechanizm TruPrevent 2.0. Te technologie umożliwiają wykrywanie złośliwego oprogramowania na podstawie analizy jego zachowania testowanego w specjalnym tworzonym przez program środowisku (typu sand box) oraz weryfikacji potencjalnych anomalii w pracy systemów. W połączeniu z Kolektywną Inteligencją daje to gwarancję wykrywania nawet najbardziej zaawansowanych technologicznie i nieskatalogowanych złośliwych programów.

W programach Panda Internet Security 2009 oraz Panda Global Protection 2009 zastosowano również udoskonalony mechanizm antyspamowy. Bazując na systemie Kolektywnej Inteligencji, oferuje on 97% skuteczność wykrywania i usuwania niepożądanej korespondencji.
Programy Panda Antivirus Pro 2009 oraz Panda Internet Security 2009 są dostępne w wersji na jedno lub trzy stanowiska. Panda Global Protection 2009 – w wersji trzystanowiskowej.
Panda