Michał Rogowicz09.09.2008 (10:33)3 komentarze

Rzeszów 13-latek sprawcą fałszywego alarmu bombowego

Pod twoim domem jest bomba. Wybuchnie, jeśli nie zapłacisz 10 tys. złotych. Takie słowa usłyszała w piątkowe popołudnie 82-letnia mieszkanka jednej z podprzeworskich miejscowości.
Na szczęście wiadomość o podłożeniu ładunku wybuchowego nie potwierdziła się. Policjanci namierzyli już sprawcę alarmu. Okazał się nim 13-latek, który przyjechał w odwiedziny do krewnych. Jak twierdzi, zadzwonił tylko dla zabawy.
W piątek po południu do jednej z mieszkanek podprzeworskich miejscowości zadzwonił mężczyzna z informacją, że pod jej dom została podłożona bomba. Młody głos poinformował kobietę, że jeżeli nie zapłaci 10 tys. złotych ładunek zostanie zdetonowany. Zdenerwowana 82-latka o wszystkim opowiedziała swojej sąsiadce. Ta nie czekając wezwała Policję. Na nogi zostali natychmiast postawieni funkcjonariusze, którzy w ciągu kilku minut zjawili się na miejscu. W gotowości były też pozostałe służby ratunkowe.

Policyjni pirotechnicy dokładnie sprawdzili wszystkie zabudowania Na szczęście alarm o podłożonym ładunku wybuchowym okazał się fałszywy. Teraz pozostało jeszcze odnaleźć autora głupiego żartu. Już po kilku godzinach policjanci wiedzieli, kto wykonał telefon do 82-latki. Jak się okazało, z taką informacją i żądaniem pieniędzy zadzwonił 13-letni chłopiec, który przyjechał wraz z matką do rodziny mieszkającej pod Przemyślem. Tłumaczył, że numer wybrał przypadkowo. Wymyślił historię o podłożonej bombie tylko dla zabawy.

Teraz nastolatek poniesie konsekwencje swojego bezmyślnego zachowania. Jego sprawą zajmie się w najbliższym czasie sąd rodzinny. Kosztami akcji ratunkowej zostaną prawdopodobnie obciążeni jego rodzice. Są to kwoty sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Policja.pl

Komentarze (1 - 3 z 3)

a co to ma wspólnego z mediami?
 0  
przyjmuja do pracy nie wiadomo jakich redaktorow, po to zeby tylko cos napisac. Pamietam poczatki media2.pl wtedy mozna bylo sie czegos dowiedziec, na temat mediow, IT, telekomunikacji. A teraz to szkoda gadac, to ze koles uzyl telefonu to juz trzeba newsa napisac i umiescic w dziale telekomunikacja.
Niektorzy redaktorzy mogliby pomyslec co wpisuja na strone...
 0  
Tyż prawda! Takie info nadaje się do jakiejś bulwarówki, a nie do poważnego serwisu. Czyzby nie mieli już o czym pisać? Albo moze chodzi o nabijanie portalu w ogromną ilość pseudonewsów!
 0