Michał Rogowicz28.10.2008 (13:32)6 komentarzy

Panda Internet Security 2009 w praktyce

Panda Internet Security 2009 to pakiet zabezpieczeń, który umożliwia bezpieczne korzystanie z internetu. Program chroni komputer przed wirusami, rootkitami, hakerami, oszustwami online, kradzieżami tożsamości i innymi zagrożeniami internetowymi.
Wraz z programem dostaniemy:
- moduł antywirusowy
- moduł Antispyware
- osobisty firewall
- moduł ochrony danych osobowych
- moduł antyspamowy
- moduł ochrony rodzicielskiej.
Proces instalacji przebiega bardzo proste i przyjemnie. Kreator bez problemu przeprowadzi nas przez instalacje programu. Po zainstalowaniu oprogramowania uzupełniamy nasze dane i aktualizujemy program. Aby to wykonać musimy być podłączeni do Internetu. Wykonuje się to automatycznie zaraz po zainstalowaniu pakietu Panda Internet Security 2009. Po zaktualizowaniu danych i poprawnym zainstalowaniu, Panda skanuje nam cały komputer. W opcjach możemy wybrać skanowanie poszczególnych sektorów komputera – cały komputer, dysk twardy, pocztę oraz inne zdefiniowane elementy. Skanowanie folderu o wielkości 15GB trwało 19 minut i 47 sekund.

Program w znacznym stopniu nie spowalnia działania systemu. Oczywiście podczas uruchamiania systemu, Panda wszystkie pliki analizuje i wyszukuje wirusów.

Mechanizm zabezpieczający przed złośliwym oprogramowaniem automatycznie wykrywa i eliminuje wirusy, programy szpiegujące, trojany, rootkity, boty i inne złośliwe programy, zanim zdążą zainfekować komputer.
- skanuje pliki w czasie rzeczywistym oraz na żądanie.
- skanuje wiadomości email, zanim znajdą się w skrzynce odbiorczej, niezależnie od używanego programu pocztowego.
- skanuje dane przesyłane przez internet niezależnie od rodzaju przeglądarki.
- skanuje komunikatory internetowe - MSN Messenger, Windows Live Messenger, Yahoo Messenger oraz AOL.
- usuwa wszelkie ślady działania oprogramowania szpiegującego pozostawione na komputerze.

W ustawieniach firewalla zdefiniujemy jakie programy mają dostęp do Internetu i w jakim stopniu. Można również zdefiniować jakie komputery w sieci WiFi mają mieć dostęp do Internetu. Podajemy adres IP i zatwierdzamy. W głównym menu znajdziemy 6 głównych zakładek – Znane zagrożenia, Nieznane zagrożenia, Firewall, Ochrona tożsamości, Luki w zabezpieczeniach oraz Antyspam.

Filtr antyspamowy chroni skrzynkę odbiorczą przed niepożądaną korespondencją. Dzięki nowemu mechanizmowi skuteczność wykrywania spamu wynosi teraz 97% przy zagwarantowaniu nieprzerwanego działania usługi i pewności, że użytkownik otrzyma tylko te wiadomości, których oczekuje. NOWOŚĆ!

Kontrola rodzicielska umożliwia dzieciom bezpieczne korzystanie z internetu, dzięki blokowaniu dostępu do witryn przeznaczonych dla dorosłych, propagujących rasizm, przemoc i inne szkodliwe treści. Korzystając z panelu kontrolnego produktu (niezależnie od rodzaju używanej przeglądarki internetowej), można przypisać wcześniej zdefiniowane filtry (dla dzieci, dla nastolatków, dla pracowników, itp.) do użytkowników lub skonfigurować reguły filtrowania zgodnie z własnymi preferencjami.

Nowy filtr witryn www umożliwia bezpieczne korzystanie z internetu, chroniąc przed infekcjami, skutkami wykorzystania luk w zabezpieczeniach oraz atakami typu phishing. Dzięki analizie zawartości witryn www, odsyłaczy oraz reputacji stron, Panda Security zapewnia ochronę przed wszelkiego rodzaju złośliwymi programami oraz oszustwami, działającymi w oparciu o witryny www. NOWOŚĆ!

Technologia ochrony tożsamości umożliwia zdefiniowanie danych (numery kart kredytowych, dane logowania do kont bankowych, numery ubezpieczeń lekarskich oraz inne informacje osobowe), które nie powinny bez zgody użytkownika trafić w niepowołane ręce za pośrednictwem poczty elektronicznej czy stron www.

Podsumowując, pakiet Panda Internet Security 2009 prezentuje wysoki poziom zabezpieczeń. Po kilkutygodniowym teście w pełni polecam ten pakiet antywirusowy, ponieważ zabezpieczymy nasz komputer w szybki i bardzo dobry sposób. Licencja na jeden komputer 169zł, a na trzy komputery – 209zł. Minimalne wymagania systemowe dla pakietu Panda Internet Security 2009, to procesor Pentium 300 MHz oraz 128 MB pamięci RAM (zalecane 1GB).

Komentarze (1 - 6 z 6)

Nic dodać nic ująć. Sam zaryzykowałem i wziąłem Pandę 2009. Kosmos! Cały czas słuchałem kiedyś jaki to jest muł, a tu się okazuje, że w porównaniu z tym co miałem (nie powiem czym...) jest szybciej no i bezpieczniej, bo Panda wykryła nieco śmieci po swoim poprzedniku... z czystym sumieniem mogę polecić...
 0  
Jak dla mnie nowa wersja internet security 2009 jest po prostu THE BEST! Pominę tutaj nawet nowe technologie i możliwości, bo przede wszystkim jest nieporównywalnie szybsza i nie tak systemożerna jak kiedyś. Jeśli ktoś tak jak ja intensywnie korzysta z komputera i sieci to bez obaw może ją instalować. Ja nieźle już pandę przećwiczyłem. :)
 0  
Zgadza się! Soft pierwsza klasa :-p
 0  
Ale super pakiecik! Strasznie żałuję że niedługo trial mi się kończy :( Czy ktoś wie skąd można ściągnąć jakąś dłuższą niż miesiąc darmówkę :-p ????
 0  
Widziałem na torrentach internet security 2008, ale czy jest już wersja 2009 to nie wiem bo ostatnio tam nie zaglądałem, a starej nie warto instalować bo nowa jest 100xlepsza. Ogólnie to nie radzę wogóle ściągać shakowanych antywirusów bo można sobie tylko problemów narobić. Miałem kiedyś shakowanego noda32 i po ruchu sieciowym zorientowałem się, że coś z nim nie tak. Nic nie wykrywał, a tylko wpuszczał syf. Jak zacząłem się mu przyglądać to okazało się że był zasyfiały. Wywaliłem i teraz już antywirusów z torrentów nie biorę. Nie można mieć pewności, że są Ok, a dziurawa ochrona to jeszcze gorsza niż darmowy avast.
 0  
kozacki programik:) kilka ciekawych opcji a przy okazji poradzili sobie z połączeniem skuteczności z małym obciążeniem systemu... a najciekawszy jest skaner WIFI - gdy chcesz brata czy kogoś innego odłączyć od sieci to możesz to za pomocą jednego przycisku potraktować go jako intruza:)
 0