Łukasz Szewczyk29.10.2008 (15:27)17 komentarzy

Play ostro krytykuje konkurentów

Komórkowa sieć Play popiera obniżenie hurtowych stawek za zakańczanie połączeń w sieciach komórkowych (MTR) do poziomu 1,5 - 2,5 eurocenta za minutę zaproponowanego przez Komisję Europejską oraz UKE. Swoim konkurentom zarzuca, że chcą "zdusić konkurencję" i utrzymać wysokie stawki połączeń.
Play
Komórkowa sieć Play  zabrała głos w sprawie cen hurtowych stawek za zakańczanie połączeń w sieciach komórkowych (MTR). Nowy gracz opowiada się za ich obniżenie zwracając uwagę, że dla oligopolu zasiedziałych operatorów komórkowych w Polsce (Era, Orange, Plus) wysokie stawki MTR od lat stanowią wygodny pretekst do utrzymywania nadmiernie wysokich cen dla konsumentów.
Jeśli stawki MTR zostałyby zredukowane do poziomu kosztów krańcowych połączeń głosowych, tj., około 1 euro cent za minutę, Play będzie mógł zaoferować wszystkim klientom nieograniczone pakiety minut do wszystkich sieci w Polsce za mniej niż równowartość 30 euro miesięcznie. Play zobowiązuje się również, że niezależnie od ostatecznego poziomu stawek hurtowych za zakańczanie połączeń nigdy nie wprowadzi dla swoich klientów opłat za połączenia przychodzące – czym ostatnio grozi swoim klientom operator sieci Orange - czytamy w komunikacie Play.

Jeśli takie zobowiązanie jest możliwe do spełnienia i opłacalne dla Play, który jednocześnie intensywnie inwestuje w rozwój nowoczesnej sieci bezprzewodowego dostępu do Internetu 3.5 G, tym bardziej od operatorów zasiedziałych można oczekiwać zapewnienia konsumentom wymiernych korzyści. Agresywny i głośny opór polskich zasiedziałych operatorów i ich zagranicznych właścicieli wobec planów Komisji Europejskiej wyraźnie wskazuje na to, iż chcą oni zdusić konkurencję na rynku oraz utrzymać stawki za połączenia głosowe na sztucznie zawyżonym poziomie - uważa Play.

Według Play, godny pożałowania jest fakt, że zagraniczni właściciele polskich zasiedziałych operatorów komórkowych tzn.Orange, Vodafone i T-Mobile z pozycji siły prowadzą działania mające na celu ograniczenie korzyści dla konsumentów. Firma Vodafone grozi konsumentom i władzom politycznym Unii Europejskiej, że 40 mln Europejczyków zostanie pozbawionych możliwości korzystania z usług telekomunikacyjnych po dzisiejszych cenach. Play podejmuje zobowiązanie, że w przypadku realizacji obniżki stawek MTR zapewni takim klientom na rynku polskim usługi na wyższym poziomie i po cenach niższych niż obecnie oferowane przez polskich operatorów zasiedziałych.

Stanowisko Play odnośnie pozytywnych skutków obniżenia stawek hurtowych MTR podziela wielu innych operatorów europejskich m.in. Hutchinson 3G, Bouygues oraz Base.

Komentarze (1 - 10 z 17)

Racja po stronie PLAY i 3mam kciuki by dopieli swego i skonczyli z tym oligopolem. Jesli by byli w stanie zaoferowac to o czym tu jest pisane to popieram jak najbardziej.
 0  
Play górą! Mam 2 numery w Play i bardzo kibicuję tej sieci!
 0  
eee tam gadanie, grunt sie pali po nogami bo inwestycja moze sie nie zwrocic i zaczyna sie nerwowa walka oj oj marnie to widze
 0  
Jakże inne podejście Play do konsumentów niż u Orange. Play ich szanuje, próbuje sobie zjednać bo w końcu od konsumentów zależy czy utrzymają się na rynku. Orange jak chce to niech wprowadza opłaty za odbieranie połączeń, stracą wtedy kolejnego klienta - mnie. Najwidoczniej sieci Orange klienci nie są do niczego potrzebni.
 0  
Brawo Play. Trzymam kciuki, żeby im się udało to przeforsować. Sam mam u nich numer przeniesiony z Orange, tak samo moja żona, mama i teściowie. Po przenosinach sumując wszystkie rachunki jesteśmy 75 zł na plusie mając o niebo więcej minut. I mimo, że mieszkam w małym (30 tyś.) mieście mam zasięg 3G Playa (o niebo lepszy niż wcześniej Orange).
 0  
tez popieram play bo maja racje i chca zadusic konkurencje i dobrze ze sie wypowiadaja bo starzy operatorzy juz sie napchaly nasza kasa............
 0  
Kurcze co oni mają do Orange. Ja do Playa nigdy nie pójdę by mi nawet zapłącili nie puójdę wolę płacić drożyznę niż kurcze żeby przychodziły fakury po kilka groszy bo słyszałam
 0  
Bardzo dobrze!!!
Bravo!!!
I PLAY górą!!!
Te kmioty z i "trójcy komórkowej" - czyli Plus, Era, Orange nie znają się na rzeczy, oni potrafia tylko sztucznie zawyżać ceny połączeń - bo tylko na to ich stać. Natomiast Play robi co może aby cos w kierunku zmiany cen MTR-ów zrobić.
I co to m,a być???!!!
To jest tylko i wyłącznie działanie na szkodę naszej kieszeni - to co robią inni w porównaniu do PLAY....a z reszta co tu porównywać!!!!!!!!!
Orange, Era i Plus nie liczą się nigdy z klientem, no chyba że ktoś reklamuje ich usługi - to w tedy zwracają koszty.


Pozdro dla wszystkich!!!
 0  
Jesli orange zacznie pobierac oplate za polaczenia przychodzace to po 9 latach w tej sieci trzeba bedzie powiedziec dowidzenia.
 0  
Play to dno!. Majac tak poważne problemy finansowe , robi tylko szum koło siebie.
 0