Łukasz Szewczyk13.12.2008 (9:12)brak komentarzy

Globalny dostęp do Internetu

TS2 Technologie Satelitarne wprowadza na polski rynek kolejne przenośne modemy przeznaczone do komunikacji w ramach ogólnoświatowej sieci Inmarsat BGAN. Urządzenia przeznaczone są dla osób i firm potrzebujących mobilnej łączności podczas pracy na obszarach pozbawionych sieci komórkowych i naziemnej telekomunikacji.
Globalny dostęp do szerokopasmowego internetu satelitarnego, poczty elektronicznej, bieżący nadzór sytuacji, monitoring, aktualizacja i zabezpieczenie danych, jednoczesna transmisja wysokiej jakości audio i video w czasie rzeczywistym, dwukierunkowy transfer danych do 492 Kbit/s (Hughes 9201, T&T Explorer 700) , połączenia telefoniczne ISDN i VoIP oraz SMS a przy tym niezależność i nieograniczona mobilność. To wszystko umożliwiają przenośne terminale BGAN z nowej oferty TS2.
W nowej ofercie operatora są już wszystkie obecnie produkowane modele takie jak TT Explorer 110/ 300/ 500/ 700, Hughes 9201 i SABRE.

Modem satelitarny BGAN (Broadband Global Area Network) wielkości małego laptopa, ważący mniej niż kilogram (T&T Explorer 110) gwarantuje dostęp do danych oraz przesył i odbiór dowolnego rozmiaru plików w obrębie rozległej sieci z niemal każdego zakątka na Ziemi. Wyposażony w USB, WLAN, Bluetooth i ISDN - BGAN tworzy jednostkę zarządzania lub ośrodek komunikacji z centrum decyzyjnym w dowolnym miejscu globu. Na lądzie, wodzie, w powietrzu, zarówno wysoko w górach jak i na pustyni BGAN sprawia, że w ciągu minuty przenośne biuro gotowe jest do pracy.

Nowa technologia jest przystosowana do komunikacji w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach. Terminal jest odporny na wodę, wilgoć, wstrząsy, zabrudzenie oraz temperaturę -40ºC - +80 ºC. Dodatkowe wyposażenie jak panel słoneczny, antena samochodowa, czy agregat prądotwórczy eliminuje dodatkowe ograniczenia. Łatwość obsługi, możliwość połączenia kilku komputerów i innych kompatybilnych urządzeń do jednego modemu sprawia, że znajduje on zastosowanie w niezliczonych sytuacjach.
TS2 Technologie Satelitarne