Łukasz Szewczyk19.01.2009 (12:51)1 komentarz

Internet satelitarny w samochodzie

TS2 Technologie Satelitarne zaprezentowała nowy modem satelitarny, który pozwala na dostęp do szerokopasmowej sieci satelitarnej z samochodu praktycznie w każdym miejscu świata.
Terminal Hughes 9250 pozwala na równoczesne wykonywanie połączeń głosowych, wysyłanie i odbieranie pakietów IP, transfer danych z wykorzystaniem wbudowanych interfejsów ISDN i WLAN, gdziekolwiek w terenie. Transmisję danych zapewnia globalny system Inmarsat BGAN.
Za każdym razem terminal HNS 9250 zapewnia stały dostęp do szerokopasmowego Internetu i telefonii satelitarnej z wykorzystaniem mobilnej anteny samochodowej. Jest ona montowana na dachu auta i śledzi satelitę podczas całej wyprawy. Urządzenie jest przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Zwłaszcza podczas egzotycznych wypraw bądź przebywania w miejscach szczególnie niebezpiecznych system satelitarny stanowi niezawodne źródło informacji i kontaktu telefonicznego. Możliwość aktualizacji danych o położeniu i analizie sytuacji daje poczucie bezpieczeństwa i zapobiega nieszczęśliwym wypadkom. HNS 9250 jest odporny na ekstremalne temperatury (od -40°C do +85°C).
TS2 Technologie Satelitarne

Komentarze (1 - 1 z 1)

Interesujące i jeśli cena miesięcznego abonamentu nie przekroczy 100Euro to kilka takich urządzeń zakupie.
 0