Michał Rogowicz09.03.2009 (6:03)7 komentarzy

Windows 7 nie będzie wspierał Blu-Ray

Jak zapowiedział wiceprezes działu Windows - Steven Sinofsky, Windows 7 nie będzie wspierać osobiście formatu Blu-Ray. Mają to zapewnić firmy zewnętrzne.
Według Sinfsky`ego, Windows 7 nie będzie miał wgranego oprogramowania, którego umożliwiałoby odtwarzanie filmów w formacie Blu-Ray.
Microsoft udostępni jedynie możliwość nagrywania danych na płytach Blu-Ray. Najnowszy system operacyjny wspierać ma za to - HD-DVD. Format ten praktycznie zakończył swój żywot, ale już wcześniej był wspierany przez MS. Przyszli posiadacze systemu Windows 7 będą mogli oglądać bez przeszkód oglądać filmy na płytach HD-DVD.
Gazeta.pl

Komentarze (1 - 7 z 7)

czy microsoft znowu sobie strzelił samobója ?? Zamiast wspierać najnowsze formaty to oni piszą że nie nie będzie.
 0  
gejtsowi chyba szajba odbiła powinien iść na leczenie do zakładu zamkniętego
 0  
A wg. mnie nie powinno byc w windows: media player, internet explorer, notepad, wordpad, sapera, kalkulatora i wielu innych mniejszych aplikacji. Microsoft powinien wspierac inne firmy bo nawet za blueray moze byc podany do sadu :P... Oczywiscie to "wg. mnie" jest sarkazmem ale jak widze te boje o przegladarki to mi sie niedobrze robi i z blueray pewnie jest tak samo.
 0  
Niedługo Komisja Europejska każe wydać Windowsa bez eksploratora bo przecież to konkurencja dla innych menadżerów plików spod znaku Total Comandera i spółki.
 0  
do TEFLON: Gates nie ma już wpływu na to jakie decyzje podejmują pracownicy Microsoftu... Prezesem przestał być kilka lat temu...

A co do newsa... To porażka na całej linii. Jaki sens we wspieraniu martwego formatu... Ech.
 0  
Nie wspierają bo Blu-Ray nie ma przyszłości. Przyszłość to filmy pobierane z sieci. Dlatego MS zrezygnował z ewentualnego dołożenia do XBOX-a 360 napędy BD. Zanim BD się upowszechni i ceny staną się przystępne ceny pamięci flash spadną do podobnego poziomu.
 0  
"oglądać bez przeszkód oglądać filmy na płytach HD-DVD. "
Cytat niczym z dnia świra:P
 0