Łukasz Szewczyk11.03.2009 (16:56)2 komentarze

Walka o mobilną telewizję trwa

Czterech infrastrukturalnych operatorów komórkowych - Era, Orange, Plus i Play - nie mogą pogodzić się z przegraną w przetargu na operatora mobilnej telewizji w Polsce. Nadal walczą o mobilną telewizję.
Operatorem mobilnej telewizji została spółka Info-TV-FM, która pokonała w przetargu spółkę Mobile TV stworzoną przez czterech operatorów infrastrukturalnych. W przeciwieństwie do Mobie TV zwycięska spółka ma większe doświadczenie w emisji programów radiowych i telewizyjnych.
Przedstawiciele Info-TV-FM zapewniają, że piątku firma złoży wniosek o rezerwację częstotliwości. Mają na to czas siedmiu dni od ogłoszenia wyników. Spółka zapewnia, że już posiada część infrastruktury do świadczenia mobilnej telewizji. Prowadzone są już także rozmowy z partnerami odnośnie dostarczenia odpowiedniego sprzętu.

Info-TV-FM zapewnia, że jest w stanie rozpocząć oferowanie usług mobilnej telewizji w ciągu 3 miesięcy od otrzymania rezerwacji częstotliwości. Oferta ma zawierać co najmniej 16 programów radiofonicznych lub telewizyjnych, od co najmniej 16 unikalnych dostawców audiowizualnych usług medialnych.

Co ciekawie, wniosek o rezerwacje częstotliwości złoży także Mobile TV, spółka czterech operatorów, która przegrała przetarg. Spółka tym samym zabezpieczy się przed tym, gdyby z firma Info-TV-FM nie złożyła wniosku o rezerwację
Onet.pl/PAP/wł.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Literowka w ostatnim zdaniu:)
 0  
Przedstawiciele Info-TV-FM zapewniają, że piątku firma złoży wniosek o rezerwację częstotliwości

Już naprawdę czasami nie chce mi się czytać. Kto i jak to pisze?, czy autor tego newsa zwraca uwagę na to?
 0