Łukasz Szewczyk20.03.2009 (15:45)8 komentarzy

Zmiana stawek dla Orange i Ery

UKE wydało decyzję o obniżeniu stawek hurtowych w rozliczeniach za zakończenie połączeń telefonicznych wychodzących z sieci ruchomej PTK Centertel (orange) do sieci ruchomej Polskiej Telefonii Cyfrowej (Era).
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzję w sprawie zmiany Umowy o przyłączeniu sieci i zasadach rozliczeń pomiędzy Polską Telefonią Cyfrową i Polską Telefonią Komórkową Centertel. Przedmiotem decyzji jest zmiana stawki z tytułu zakańczania połączeń głosowych w publicznej ruchomej sieci telefonicznej Polskiej Telefonii Cyfrowej (tzw. stawka MTR - Mobile Termination Rate).
Zgodnie z decyzją Prezesa UKE opłata należna PTC, wnoszona przez PTK Centertel za minutę połączenia wychodzącego z sieci ruchomej PTK Centertel do sieci ruchomej PTC wynosi: do dnia 30 czerwca 2009 r. 0,2162 zł/min, od dnia 1 lipca 2009 r. 0,1677 zł/min.
UKE

Komentarze (1 - 8 z 8)

A dlaczego tylko między tymi dwoma?
 0  
Bo chyba prezes UKE wydaje takie decyzje stopniowo (nie wiem dlaczego). Pewnie niedługo posypią się kolene podobne decyzje dotyczace kolejych operatorów i kombinacji między nimi. No i po 1 lipca powinno być taniej.
 0  
A to dobrze, bo akurat te dwie sieci mnie nie dotyczą. A tak sobie myślę, że po tych zniżkach może być najtaniej w jakiejś innej sieci i po namyśle, na chłodno. Kupuję jedynie starterek Play. Fakt, że nie dostanę bonusa za przeniesienie numeru, ale żeby później sobie nie pluć w brodę, że przeszedłem to na razie będę jechał na dwóch kartach sim. Tym bardziej, że z tego co wiem w tym roku mają wystartować dwaj nowi operatorzy infrastrukturalni. Może będą mieć rewolucyjny start?;)
 0  
Otóż panowie to już chyba ostatnie decyzje prezesa UKE dotyczące zmiany stawek mtr. Pozostałe były wydawane od stycznia. I tak naprawdę to ta decyzja otwiera tym dwóm sieciom drogę do przedstawienia ewentualnych nowych ofert dla klientów, czyli de facto odpowiedzi na ofertę Play i Plusa.
 0  
Widac wszytsko wprowadzaja po kolei, ale tak czy siak powinni do konca roku dac juz dal wszystkich operatorow w tym Playa, wyrownane stawki. Wowczas zobaczymy jak to bedzie. Kiedy to wszyscy operatorzy beda traktowani tak samo i beda zarabiac na naszych minutach tak samo.
 0  
Prawda jest taka, że mtr do sieci Play będzie się co prawda zmniejszał ale dopiero pod koniec 2013 roku będzie zrównany. Taki jest przynajmniej plan UKE. Od lipca mtr do Play ma być obniżony do 40gr + vat, a pomiędzy pozostałymi sieciami do niespełna 17gr + vat. Oczywiście Play od lipca też będzie płacił w3 17gr +vat.
 0  
Mi sie o uszy obilo ze pod koniec roku maja calkowicie wyrwnac, a tutaj prosze dalej Play ma byc uprzywilejowany, czas pokaze jak bedzie. Niemniej jednak fajnie jak juz by wprowadzili wszystkim jednakowa stawke, skonczylo by sie zerowanie na tym.
 0  
czy znaczy to zmiane regulaminów w sieciach komórkowych, tj bedzie można zerwać umowe bez ponoszenia konsekwencji??
 0