Łukasz Szewczyk17.04.2009 (7:46)21 komentarzy

Play przejmie użytkowników Mobilking?

Od kilku tygodni media spekulują, który z polskich operatorów skusi się na kupno wirtualnej sieci dla mężczyzn - Mobilking. Niewykluczone, że baza użytkowników Mobilking może zostać kupiona przez Play.
W połowie marca 2009 roku jeden z udziałowców Penta Investments, właściciela sieci Mobilking , potwierdził w wywiadzie prasowym, że trwają poszukiwania kupca na markę Mobilking. Być może operator zdecyduje się sprzedać tylko bazę ponad 100 tys. aktywnych użytkowników.
Przejęciem Mobilkinga może być zainteresowana sieć Play . W rozmowie z dziennikiem Parkiet Jacek Niewęgłowski, członek zarządu P4, zdradził, że w ewentualnej sferze zainteresowań operatora może być sama baza klientów sieci Mobilking, ale dodaje, że jest ona mocno zakorzeniona w systemach rozliczeniowych Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Przypomnijmy, że wirtualna sieć komórkowa MobilKing działa w oparciu o infrastrukturę Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci Era i Heyah, który także jest wymieniany jako potencjalny nabywca męskiej sieci komórkowej.
Parkiet/wł.

Komentarze (1 - 10 z 21)

Nie wchodzcie pod link wstawiony przez Miśka - tam jest reklama jego firmy. A co robi Admin? Takie zagrywki powinny być usuwane.
 0  
Prędzej PTC ich wykupi, to byłoby całkiem rozsądne. Play z czego by nadawał MK? ze swojej rachitycznej sieci, czy jak? bo Plus pewnie by się nie zgodził na zwiększenie ruchu u siebie
 0  
spekulacje..mysle ze wiekszosc simów mk poszla do kosza,jednak w mk maja cos ze strategii play-cena za min jest podana naprawde do wszystkich.ptc ich "przejmie" bo nie puszcą "mocno zakorzenionej bazy klientów mk"..
 0  
100 tys kart prepaid w skali kraju i drastyczne zwiekszenie ruchu.. bez komentarza ;/;/;/
 0  
niewarto się trudzić ta baza to jedno wielkie nic ;) teraz pewnie mają jeszcze mniej niż 100 tyś. z prostego powodu play fresh więc na co komu to...
 0  
PTC pewnie przejmie baze , skro jest w ich systemie. Ciekawe tylko, czy zachowają też marke MK
 0  
ja obstawiam że bardziej PTK kupi i Mobila i Playa za jakiś czas, w końcu mają najlepszą infrastrukturę.
 0  
Era ma najlepsza infrastrukturę? Wolne żarty, człowieku era to jedno wielkie zło. Nic tam nie działa jak powinno, nie mówiąc o jakości rozmów.
 0  
kongo napisał PTK czyli orange ma najlepsza infrastrukture a nie ERA ( PTC )
czytać!...
 0  
@stefan skoro nie wiesz jaka siecia zarzadza PTK to po co sie wogole wypowiadasz?
 0