Łukasz Szewczyk27.04.2009 (14:15)6 komentarzy

Modemy Play nadal z blokadą SIM-Lock

W weekend w mediach elektronicznych pojawiła się informacja, że komórkowa sieć Play ma zdejmować blokady SIM-Lock z modemów. W poniedziałek rzecznik Play zdementował te informacje.
Play
- W sieci pojawiają się plotki o zdejmowaniu SIM-Locków z modemów. No cóż, to nie jest prawda. Tak to jest z nieoficjalnym obiegiem informacji. Ma on bardzo często niewiele wspólnego z rzeczywistością - napisał na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik komórkowej sieci Play .
Przypomnijmy, że w weekend w mediach elektronicznych pojawiła się nieoficjalna informacja, jakoby komórkowa sieć Play umożliwiała ściąganie blokad SIM-Lock z modemów Huawei E220, E160, E169 i E870. Według mediów, cała operacja miała być bezpłatna i trwać około tygodnia.
Play Blog

Komentarze (1 - 6 z 6)

ja moge napisac tak:ktos tu ostro zakrecił i nie są to ludzie w salonach/punktach play ani klienci
 0  
Dziwne. W odpowiedzi BOK prawie dwa miesiące temu napisał mi:
"Komentarz zamknięcia:
Witamy serdecznie, dziękujemy za zgłoszenie, dotyczące naszej oferty, które wpłynęło do nas 28.02.2009 roku za pośrednictwem strony internetowej. Oczywiście istnieje możliwość zdjęcia blokady z telefonu i modemu. Wystarczy udać się do Punktu Sprzedaży. Dla telefonów na kartę należy zabrać dowód zakupu i kartę gwarancyjną, a dla telefonów na abonament umowę i kartę gwarancyjną."

Po takiej odpowiedzi udałem się do salonu w Warszawskiej Galerii Mokotów gdzie informację o zdejmowaniu simlocka konsultanci potwierdzili, z telefonu zdjęli kodem a modem posłali do serwisu. I już od połowy marca cieszę się modemem bez simlocka (gdzie ma zasięg używam Play a gdzie nie ma wkładam kartę SimData).
 0  
@Kaizen, wiesz... blokade zawsze chetnie sciagna ;) pytanie czy za darmo ;)
 0  
Hehe czyli to zwyczajana plota, ze zdejmuja simy. Niezla opcja ciekawe ile osob kupilo modemy zeby korzystac z modemu nie koniecznie poprzec Play.
 0  
@ask
Oczywiście, że za free zdjęli. Jeszcze na głowę nie upadłem, żeby płacić za zdjęcie Simlocka w salonie 10-20x tyle, co na Wolumenie czy w byle komisie.
Modemy E160 kupione w prepaidowych zestawach po 130 PLN.
 0  
zachodzisz do salonu Play,ostawiasz modem na sciagniecie sima i za dwa tygodnie wracasz po odbior. Oczywiscie za free.
 0