Łukasz Szewczyk12.05.2009 (16:27)19

Darmowa zmiana operatora podpisana

W poniedziałek - 11 maja 2009 roku - prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację prawa telekomunikacyjnego, które wprowadza darmową zmianę operatora, ale także bardziej chroni operatorów.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 19 z 19)

chwileczkę jak to "powinny zniknąć opłaty"? to będzie jakieś widzimisię? Powinno być chyba: muszą zniknąć opłaty
 0  
Czy tylko @flying_dutchman się kapnął, że Plus i Era mają 50zł z VAT, a Orange 50zł + VAT...? -.-
 0  
Jest także inna korzystna dla konsumentów zmiana - w przypadku zerwania umowy z operatorem klient będzie musiał zwrócić udzielony przez operatora rabat proporcjonalnie do czasu, który pozostał do końca kontraktu.
Nie wiem czy źle rozumiem, czy faktycznie tu jest błąd, ale ja tu widzę napis, że dla mnie (jako konsumenta) korzystne jest to, że muszę operatorowi zwrócić jakieś pieniądze... Może mi ktoś wytłumaczyć czy tak jest napisane, czy ja źle widzę?
I jeszcze jedno: A kiedy niby ta ustawa wejdzie w życie?
 0  
"Jest także inna korzystna dla konsumentów zmiana - w przypadku zerwania umowy z operatorem klient będzie musiał zwrócić udzielony przez operatora rabat proporcjonalnie do czasu, który pozostał do końca kontraktu."

A co w tym korzystnego dla KONSUMENTA? Czy będzie musiał także pokryć koszta otrzymanego telefonu w promocyjnej cenie?
 0  
Gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie o prawie to wiedziałbyś, ze powinno to tyle co musi.
 0  
@ke bo teraz wypowiadajac umowe na 2 miesiace przed placisz tyle ileys zapalcil w pierwszym dniu jej obowiazywania to ma sie zmienic.
 0  
Dla operatorow niektore zmiany bardzo korzystne: nowe prawo bardziej chroni operatorów, bo nie pozwala na bezkarne rozwiązanie umowy w przypadku każdej zmiany w regulaminie. Z kolei dla nas klientow sieci korzystniejsze jest: w przypadku zerwania umowy z operatorem klient będzie musiał zwrócić udzielony przez operatora rabat proporcjonalnie do czasu, który pozostał do końca kontraktu.
 0  
No nie jestem prawnikiem niestety, ale skoro mówisz, ze "powinno" znaczy tyle co "musi" to mnie uspokoiłeś:) Nie wiem ile się czeka na publikację w Dzienniku Ustaw, ale widzę, ze te dzienniki są publikowane codziennie. Także myślę, ze nie dłużej niż tydzień. później jest vacatio legis i pytanie jak długie? Wyczytałem gdzieś, że ustawy mają 14-to dniowy ten okres. Ale z kolei gdzieś indziej słyszałem, że 30 dni. no nic, ale wychodzi na to, że około 20 czerwca najpóźniej już będzie ta ustawa w mocy
 0  
hahaha, no to Orange ma przechlapane
 0