Łukasz Szewczyk09.06.2009 (10:01)9 komentarzy

Nadchodzi szybszy iPhone 3G S [video]

Apple zaprezentował nową wersję multimedialnego telefonu komórkowego - iPhone 3G S, który jest szybszy i pojemniejszy od swojego poprzednika. Na rynku pojawi się w czerwcu 2009 roku, w Polsce do końca wakacji. Wkrótce pojawi się także nowa wersja oprogramowania iPhone OS 3.0.
Nowy iPhone 3G S został zaprezentowany podczas corocznej konferencji firmowej Worldwide Developers Conference (WWDC). Nowy telefon będzie dostępny w dwóch wersjach - o pojemności 16 GB oraz 32 GB. Oprócz większej pojemności nowy telefon Apple będzie szybszy - przyspieszono uruchamianie aplikacji i przeglądanie stron internetowych. Telefon został wyposażony także w baterię o dłuższej żywotności, system OpenGL ES 2.0 poprawiający grafikę 3D, aparat 3 megapiksela z autofokusem oraz możliwością nagrywania filmów (w rozdzielczości 640 x 480 przy 30 klatkach na sekundę).
Telefon jest dostosowany do obsługi szybkiego Internetu w technologii HSDPA (do 7.2 Mb/s). Z nowych funkcji można wymienić m.in. cyfrowy kompas, możliwość nagrywania filmów, GPS, VoiceOver; ekran czytelnika, który mówi o tym co pojawia się na ekranie telefonu; White Black - funkcję odwracania kolorów na ekranie dla osób mających problemy ze wzrokiem.

Na razie znana jest data premiery telefonu iPhone 3G S w Stanach Zjednoczonych - 16 czerwca 2009 roku. Telefon dostępny będzie w cenach: 199 dolarów za model 16GB oraz 299 dolarów model 32GB. Brak konkretnej daty premiery telefonu na europejskim rynku (m.in. w Polsce). Na pewno telefon pojawi się do końca wakacji 2009 roku.


Dodatkowo 16 czerwca 2009 roku firma Apple udostępni bezpłatnie nową wersję oprogramowania iPhone OS 3.0, ktore wprowadza ponad sto nowych funkcjonalności, m.in. obsługa MMS; funkcje wytnij, kopiuj, wklej; notatki głosowe, ulepszony kalendarz oraz funkcje szukania, ulepszona safari, stereo bluetooth, automatyczne logowanie Wi-FI, dostęp do konta iTunes Store i YouTube z poziomu telefonu iPhone, kontrola rodzicielska, nowe języki oraz funkcja Mobile Me, dzięki której można zlokalizować swój utracone iPhone na mapie.
Apple.com

Komentarze (1 - 9 z 9)

wow nawet mmsy będzie miał, to jest sprzęcior:]
 0  
Ciekawe, czy można będzie odbierać i wysyłać pliki przez Bluetooth
 0  
Mrozik, bedzie mógł ;) ponoć ;)
 0  
Mrozik: tak będzie możliwość w nowym sofcie i wiele innych dodatkowych możliwości
 0  
nono mmsy, hsdpa i bluetooth - ciekawe czy uda sie przeslac pliki pomiedzy ifonami? nawet jeżeli miałoby sie udac to i tak aple został 5 lat w tyle za konkurencja :/ daltego szczerze - zamiast nowego ifona wole swoją LG Arene :P
 0  
W zasadzie iPhone 3G S wreszcie jest tym, o co na początku chodziło. Nawet wizytówki są.. normalna obsługa SMSów i MMSów, wiele fajowych rzeczy.. wybieranie głosowe i sterowanie głosowe (wypas).

Szkoda tylko, że nie wbudowano kamery 8Mpixel (jak w Omni HD) i nie wiem czy są potwierdzenia dostarczenia SMSów wreszcie.. ale tak czy owak, iPhone jest na dobrej drodze.
 0  
Nooo... niedługo iphone dogoni konkurencję :)
 0  
To chyba ta konkurencja nie może dogonić IPhona, pokażcie mi firmę która sprzedaje 1.000.000 telefonów w trzy dni, mmsy niepotrzebne mając email w reku w każdej chwili, a jak bedę miał zrobić sobie dobre zdjęcie to użyje mojego wspaniałego aparatu EOS 5D mark II Także jesli was nie stac na IPHONA to nic nie można poradzić hehehehehehe
 0  
A ja juz mam najnowszy iphon 3g s 32gb. Jestem super zadowolony wlasnie z niego korzystam.
 0  

Polecamy