Łukasz Szewczyk26.06.2009 (18:54)21 komentarzy

Mobilna TV w wakacje - 38 kanałów. Za darmo?

W piątek Urząd Komunikacji Elektronicznej przyznał spółce Info-TV-FM decyzję w sprawie rezerwacji częstotliwości na potrzeby świadczenia mobilnej telewizji. Usługa ruszy jeszcze w wakacje. Swoje programy zaoferowali m.in. TVP, TVN, Canal+
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej podpisał decyzję w sprawie rezerwacji częstotliwości z zakresu 470-790 MHz przeznaczonych do świadczenia audiowizualnych usług medialnych na obszarze całego kraju - poinformował w piątek UKE.
Teraz spółka Info-TV-FM, zwycięzca na operatora mobilnej telewizji w Polsce, ma czas trzy miesiące na rozpoczęcie świadczenia usług telewizyjnych. Jednak mobilna telewizja w Polsce zadebiutuje szybciej. Prezes spółki Info-TV-FM w rozmowie z Rzeczpospolitą zapewnia, że pierwsze najdaniki mobilnej telewizji w Warszawie ruszą na przełomie lipca i sierpnia, do końca roku usługa swoim zasięgiem ma objąć już dziesięć miast. W całej Polsce do końca 2011 roku.

Decyzja UKE pozwala na oferowanie audiowizualnych usług medialnych, w tym rozprowadzania programów radiofonicznych lub telewizyjnych, z wykorzystaniem częstotliwości objętych rezerwacją na obszarze całego kraju, zawierających co najmniej 16 programów radiofonicznych lub telewizyjnych od co najmniej 16 unikalnych dostawców audiowizualnych.

Jednak prezes Info-TV-FM w rozmowie z Rzeczpospolitą przyznaje, że kanałów może być znacznie więcej. Spółka posiada zaakceptowaną przez KRRiT listę 38 programów dla mobilnej telewizji. Na współpracę zgodzili się już m.in. TVP, TVN, RMF Maxxx TV, Eska TV oraz powstająca Tuba TV. Trwają rozmowy z Polsatem.

Na razie nie wiadomo jakie będą ceny dostępu do mobilnej telewizji. UKE wcześniej opowiadała się za ceną kilkunastu złotych miesięcznie. Jest szansa, że telewizję mobilnę będzie można oglądać za darmo. Przedstawiciele Info-TV-FM planują świadczyć część płatną (za abonament) oraz ofertę ogólnodostępną (za darmo), która będzie utrzymywała się z reklam.
Rzeczpospolita/UKE

Komentarze (1 - 10 z 21)

tylko ile osob ma takie telefony. Panowie mamy kryzys. Ludzi nie stać na takie telefony....
Nawet w Ameryce już się nie przelewa
 0  
@mysz997! Skąd ty wiesz na co stac ludzi.
 0  
A jaki najtanszy telefon trzeba miec???
 0  
taki tuner posiada np. Nokia N77 którą można kupić za ok. 800zl
sami oceńcie czy to dużo
 0  
wolałbym nowy telewizor, niż telefon z TV :o/
 0  
utrzymanie z reklam !!!!! to jest klucz do popularności tej usługi !
 0  
to jak to w końcu jest, Polsat się zgodził czy trwają z nim rozmowy????
 0  
Że niby ja teraz mam lecieć kupić specjalnie Nokię za kilkaset złotych, żeby oglądać niewyraźną TV, na malutkim ekraniku i płacić za to kilkanaście złotych m-cznie, bo za darmo są same reklamy...

Ja dziękuję. Zostanę przy moim Solidzie i telewizorze w domu...
 0  
No i dvbnews.pl miało racje z włączeniem tego programu
 0  
Mój obecny telefon Nokia E71 nie posiada takich bajerów i mój przyszły model Nokia E72 (o ile ładne zdjęcia robi jak SE) też nie posiada takich opcji więc... mało co istotne dla mnie bardziej jakiś DVB-T odbiornik pod TV może by sobie załatwić na wakacje... ale zaraz w wakacje to ja radia słucham i podziwiam płeć piękną... więc oczy moje są zajęte... :P
 0