Łukasz Szewczyk09.07.2009 (7:09)69 komentarzy

Play do sądu za Fresh

Play Fresh to jedna z popularnych ofert pre-paid na rynku telefonii komórkowej, głównie wśród młodych użytkowników komórek. Jednak teraz operator może mieć poważne kłopoty finansowe związane z nową marką.
Jak podaje Rzeczpospolita, firma Fresh Ventures Polska prowadząca w stolicy klub muzyczny The Fresh, oskarża komórkową sieć Play  o wykorzystanie znaku Fresh.
Logo Play Fresh

Firma złożyła w sądzie wniosek, w którym zarzuca Playowi łamanie prawa autorskiego i nieuczciwą konkurencję - żąda wstrzymania prowadzonych kampanii dla marki Play Fresh.

Firma twierdzi, ze logo słowa Fresh w logo Play Fresh jest łudząco podobne do ich znaku, popularnego wśród fanów muzyki hip-hop. Fresh Ventures Polska dysponuje opiniami biegłych podkreślającymi podobieństwo znaków.

Logo The Fresh (ź: www.thefresh.pl)

Z kolei komórkowa sieć Play odrzuca zarzuty uznając je za absurdalne. Rzecznik sieci przyznaje jednak, że gdy sąd nakaże zabezpieczyć roszczenia, Play musi liczyć się dużymi kosztami finansowymi.

Komentarz rzecznika Play:
- Absolutnie nie zgadzamy się z zarzutami drugiej strony. Znak Play Fresh został stworzony całkowicie niezależnie na zlecenie P4. Oczekiwania klubu muzycznego są absurdalnie wysokie i nieuzasadnione – naszym zdaniem w tej sprawie chodzi nie o ochronę praw Fresh Ventures, lecz o próbę wzbogacenia się kosztem P4. W przypadku uwzględnienia wniosku o zabezpieczenie, właściciel klubu będzie musiał liczyć się z ryzykiem naprawienia szkody – jeżeli sad ostatecznie oddali jego roszczenia - pisze na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play.
Rzeczpospolita

Komentarze (1 - 10 z 69)

he he dopiero teraz to zauwazyli?....
 0  
po 1 fresh nie może być słowem zastrzeżonym :) !!

po 2 wiadomo ze do słowa fresh dorysuje sie jakiś liście bo z czym ma się to kojarzyć ? z gołą babą ?
 0  
Ani razu ogladajac reklame play fresh nie skojarzyłem z klubem the fresh - idiotyzm mizerny klubik próbuje nie wiadomo co ..
 0  
przecież te loga się znacząco różnią
 0  
Czyżby W3 ????????????????
 0  
Jak Ci biegli widzą podobienstwo to ja bym sprawdził ich pierw w szpitalu psychiatrycznym. Ktos dobrze wspomnial jakis klub dla dzieciakow proboje nabic sobie kase, a moze i rozglos za nic.
 0  
Mnie logo klubu przypomina napis ze składanki MTV Fresh.
 0  
logo ma inną czcionkę i kolor ale czerpie inspiracje z logo klubu, ewidentny plagiat. Okazuje się, że Play nie tylko podkrada klientów Plusowi ale okrada również inne firmy. Bardzo poważnie zastanowiłbym się na miejscu klientów Playa bo skoro Play okrada innych to może i okraść ich.
 0  
nieźle odbija temu klubikowi.Chce sobie nabić kabze kosztem dużej firmy.
W moim mieście jest kilka firm o tej samej nazwie i po sądach się nie ciągają.
W całej Polsce znalazło by się zapewne kilkaset a wtedy sądy miały by masę pracy gdyby każdy pozywał się o podobieństwo.
JEDNYM SŁOWEM TO OCHOTA DOBRANIA SIĘ DO KASY PLAY
 0  
Prawnik: do perfekcji opanowałeś sztukę manipulacji, zmień lepiej jednak portal bo na media2 to tobie ludzie nie pozwolą się oszukać.
Gdzie się podział twój szacunek dla prawa - o tym czy jest plagiat zdecyduje sąd
 0  

Polecamy