Łukasz Szewczyk15.07.2009 (18:01)59 komentarzy

Play blokuje konta za duże ilości SMS

Użytkownicy komórkowej sieci Play, którzy wysyłają wiele wiadomości SMS mogą spotkać się z przykrą niespodzianką - zablokowaniem konta przez operatora, który sam przyznaje klientom duże pakiety darmowych SMS-ów.
Komórkowa sieć Play  w swojej ofercie Play Fresh promuje wysyłanie dużej liczby wiadomości SMS - przy zasileniu kotna kwotą 30 zł klient otrzymuje aż 3 tys. darmowych SMS-ów na miesiąc, czyli średnio dziennie powinien wysłać przynajmniej około stu wiadomości SMS. Problem w tym, że zbyt duża ilość wysłanych wiadomości SMS powoduje blokadę konta.
Przekonał się o tym jeden z czytelników serwisu Alert24.pl, który poskarżył się, że operator zablokował mu konto. Podczas wyjaśniania sprawy konsultanci Play poinformowali użytkownika, że prawdopodobną przyczyną zablokowania konta jest zbyt duża liczba wysyłanych SMS-ów. W reklamacji nakazano użytkownikowi napisać, że posiada on dużą liczbę znajomych i wysyła wiele wiadomości SMS. Teraz operator ma 30 dni na rozpatrzenie sprawy.
Alert24.pl

Komentarze (1 - 10 z 59)

blamaż
 0  
"W reklamacji nakazano użytkownikowi napisać, że posiada on dużą liczbę znajomych i wysyła wiele wiadomości SMS. Teraz operator ma 30 dni na rozpatrzenie sprawy."
No i z czego wy dziennikarze media2 robicie wielkie halo ? Skoro tak kazano napisać użytkownikowi to znaczy, że mogą pozytywnie rozpatrzyć reklamacje i po problemie.

A swoją drogą ten temat był na forum Telekcewarzonych na gazecie, a wy dziennikarze media2 obudziliście się dzisiaj i myślicie, że odkryliście Ameryke. Tyle, że na forum Telekcewarzonych ten facet wypowiadał się o wiele bardziej dokładnie niż w tym artykule opisaliście tą sytuacje.
 0  
ja tam takiego problemu nie mam. :)
 0  
czyli to co zawsze. Iansze tym gorsze jeszcze nikt o tym nie wie m t
 0  
Marco - Bo widocznie nie podłączyłeś sobie karty SIM do kompa i nie wysyłasz seryjnie 250 SMS-ów do znajomych jeden po drugim. Tak ten facet z forum Telekcewarzonych to opisywał, że po takim wysyłaniu SMS-ów Play mu zablokował konto. Ale dziennikarze media2 nie potrafią udzielić takich informacji bo po co, lepiej podać same ogólniki.
 0  
nie wiem czy blokowanie smsów jest dobre czy nie - wiem jedno jakby blokowali taką osobę która wysyła mnóstwo pustych smsów pod jeden numer (by komuś zablokować skrzynkę sms) jestem jak najbardziej za by takim gnojkom blokować konta. Dla takich dzieciaków konto telefonu powinni zablokować conajmniej na miesiąc by ostudzić zapały dzieciaka.
Co do zwykłych smsów wysyłanych do różnych osób to sam już nie wiem - chyba że osoba wysyła jeden i tan sam sms z reklamą do różnych numerów - i ta osoba miała pecha bo dostała takiego smsa jakaś osoba z działu technicznego PLAY - no to nie dziwię się że się mogli wkurzyć i zablokować takiego delikwenta...
 0  
@...: Jeśli operator przyznaje 3 tys. SMS-ów to klient ma prawo je wykorzystac kiedy chce (by zmieścił się w 30 dniach). Bo inaczej po kiego grzyba dają SMS-ów jak nie mozna ich wykorzystać? SMS to SMS, bez względu czy wysyłany z komputera czy z komórki ( i tak wszystko idzie przez kartę SIM).
 0  
miki - Nie piszę, że klient nie może wysłać tylu sms-ów ile mu dała sieć tylko pisze jaka to była sytuacja, może poprostu sieć ma zrobione jakieś ograniczenie na godzine obliczone na jakiejś średniej liczbie użytkowników ile wysyłają sms-ów w godzine i, żeby sieć się nie zapchała to blokują konta. Nie wiem czy tak jest, tak tylko kombinuje bo to by było w miare logiczne dlaczego tak ta sieć robi.
 0  
Hahaha, tego jeszcze nie grali. Sami dają od siebie te smsy, a jak człowiek chce je wykorzystać to mu konto blokują. Parodia :)
 0  
Pamiętam przypadek tej Amerykanki co wykręciła rekordową ilość smsów. Jej jakoś nie blokowali nic. I nie powinno tak być, a jeśli już to powinno być to wyraźnie napisane. Widzę że w Play nie ma pełnej wolności...
 0