Łukasz Szewczyk22.07.2009 (10:41)41 komentarzy

Play: Nadal będziemy walczyć agresywnie

Play, znany do tej pory z agresywnej walki o klienta przyznaje, że zdobywanie klientów tanimi promocjami ma wpływ na wyniki finansowe spółki, ale nie rezygnuje z agresywnej walki o klienta. Nowy prezes stawia na jakość usług za dobrą cenę.
Play
Od pewnego czasu duzi gracze telekomunikacyjnego rynku zarzucają swojemu młodemu konkurentowi - Play , że ten gra niepoważnie i do każdej oferowanej promocji dopłaca. Play niechętnie mówi o wynikach finansowych, ale z finansów jest zadowolony. Nowy szef Play przyznaje, że agresywne zdobywanie klientów wpływa na wyniki spółki, ale operator nie planuje rezygnować z agresywnej walki o klienta.
- Nie komentujemy naszej sytuacji finansowej. Mogę jedynie powiedzieć, że jeśli byśmy teraz zdecydowali się przestać agresywnie zdobywać klientów i ograniczyli wydatki na kampanie marketingowe, to natychmiast mielibyśmy dodatnie przepływy finansowe. A to znaczy, że niezależnie od tego, co się stanie, będziemy mieli bardzo dobrą pozycję - mówi Gazecie Prawnej Jorgen Bang-Jensen, nowy szef P4. Zapowiada osiągnięcie 1,3 mld zł przychodów na koniec 2009 roku oraz dodatniej EBITDA w 2010 roku.

Dodatkowo szef P4 zdradza, że w najbliższym czasie mogą zapaść decyzje o zwiększeniu inwestycji w pozyskiwaniu nowych klientów oraz na rozbudowę sieci. Szacuje, że do końca roku w zasięgu własnej sieci Play GSM będzie 80 proc. populacji, 3G - ponad 60 proc.

Pojawiają się zapowiedzi, że operator nieco zmienia strategię związaną z usługami. - Będziemy bardziej skoncentrowani na tym, co dla klienta jest ważne, na jakości, a także na tym, by oferować dobre usługi za dobrą cenę, ale to nie oznacza, że będą one bardzo tanie - przyznaje w Gazecie Prawnej prezes Play.

Wcześniej na jednej z konferencji prasowych prezes Play zapowiedział, że w najbliższym czasie można spodziewać się także wzrostu cen telefonów komórkowych (niski kurs złotówki do waluty euro w której kupowany jest sprzet telekomunikacyjny). Przypomnijmy, że kilka tygodni temu operator poinformował, że posiada 1 mln klientów abonamentowych oraz 150 tys. użytkowników mobilnego Internetu. Do końca roku sieć chce pozyskać 3 mln użytkowników.
Gazeta Prawna

Komentarze (1 - 10 z 41)

no nic - jak play będzie cos kombinować to 2 numery play zawitają u konkurencji która da tańsze ceny za te same jakościowo (a czasem lepszej jakości) usłuxgi) już mam kilku wstępnych faworytów: mbank mobile, GaduAir, MobilKing czy Nowa Heyah..
Także jak zrobią podwyżki w Play Fresh - to się z Freshem pożegnamy... (np jak zlikwodowaliby chociażby te 5gr/min do play i na stacjonarne to to wystarczy bym Play Fresh powiedział " bye bye"
 0  
W Play i tak jest tanio, kwestia rozwinięcia swojego zasięgu, oraz pakiety internetowe, więcej nic mi nie potrzeba. Ogólnie jak będzie drożej to najwyżej się wróci do Orange, albo Ery i po kłopocie.
 0  
ja osobiście mam 3 tel w abonamencie Play i internet ;-) jak dla mnie super... 3 taryfy po 65zł a płace do końca umowy 50zł plus 6mies 500min za free do play i stacjonarek a potem po 15zł czyli za 65zł przez 2lata mam ponad 160min do wszystkich i 500min na stacjinarki i play ;-) raczej już takiej promocji nie zobaczymy... no i dodadkowo zniżka za zakup przez internet i F480 za 1zł które pogoniłem za 750zł od sztuki ;-) o i internet 10GB za 45zł ;-) Brakuje mi jeszcze tylko Augustowa w zasięgu i było by git...
 0  
Kampania reklamowa pochłonęła grrrrubą kasę - tutaj nie ma się co dziwić, co włączę tv to pleja jest najwięcej, nawet ania slamerka nie daje rady.
 0  
Rdzę poczytać wywiad w gazecie prawnej, tutaj jest dużo okrojony co doprowadza do nowych spekulacji:
biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/338950,80_proc_polakow_bedzie_w_tym_roku_w_zasiegu_sieci_gsm_play_a.html,2
 0  
to sie skonczyły dobre promocje w play..bonus za mnp ich dobija,roaming plusa troche tez.wiedzialem ze tak sie to skonczy.ciekawe kiedy zabiorą :w pf smsy do wszystkich po doladowaniu?w abo juz nie bedzie takich bonusów,zas ceny fonów wzrosną a oferta sie i tak zmieni na gorsze.to juz pewne
 0  
no wreszcie się przyznał, że działają poniżej zysków. ciekawe, ile można tak działać/ albo zrobią spore podwyżki, co zniszczy ich wizerunek i odstraszy klientów, albo sPlajtują
 0  
jak pisałem, że kiedyś zapłacą za swoją strategię i będą musieli znieść bonusy i podwyższyć ceny, to niektórzy twierdzili, że bzdury gadam. cóż, niebawem kupca będą szukać bo inaczej upadną
 0  
wygląda na to że jednak nie będę przedłużał umowy z Playem... Może wrócę do Orange? Bo niestety abo biznesowe w P. jest słabe, a jeszcze do tego jak teraz podniosą ceny to będzie tragedia. a w pomarańczy przynajmniej mam 2 miesiące abo za złotówkę...
 0  
jesli masz abo w paly i podniosa cene to możesz spokojnie rezygnować.i po co te wasze durne dywagacje?
 0