Łukasz Szewczyk27.07.2009 (7:19)brak komentarzy

Miejski przewodnik w telefonie

Ile to razy było tak, że siedząc w pubie ze znajomymi traciło się godziny, by ustalić następny przystanek tej długiej sobotniej nocy. Naprzeciw takim zbłąkanym wędrowcom postanowił wyjść portal Ad24.pl.
I tak z połączenia tej wiedzy i bezprzewodowego dostępu do Internetu powstała mobilna wersja portalu. Wystarczy w telefonie lub notebooku wpisać www.ad24.pl/m/ aby zostać skierowanym na www.ad24.pl/mobile/ i poznać najbliższą okolicę.
Unikalność tego rowiązania polega na tym, że podajemy adres lub dane GPS oraz promień określający maksymalną odległość od miejsca jaka nas interesuje a system wyszuka nam wszystkie dostępne lokalizacje w podanym promieniu. Ułatwia to poruszanie się po mieście, którego nie znamy i nie znamy również adresów poszukiwanych miejsc.

Po zawężeniu promienia poszukiwań wystarczy chwilka cierpliwości, by otrzymać nie tylko listę obiektów z adresami, ale również, zdjęcia, szczegółową informację oraz opinie innych osób o wybranym miejscu a przede wszystkim mapę z zaznaczoną pozycją wybranej lokalizacji.

Co więcej portal jest tworzony przez samych użytkowników, zatem jeśli znajdziemy jakieś ciekawe miejsce sami możemy je dodać, skomentować czy dodać nowe zdjęcia czy filmy - również prosto ze swojego telefonu lub laptopa.
Ad24.pl

Polecamy