Łukasz Szewczyk,Beata Ratusznia21.09.2009 (10:06)78 komentarzy

UPC: Bardzo szybki Internet - do 120 Mb/s

UPC Polska, największy w Polsce operator telewizji kablowej, wprowadza nową ofertę szerokopasmowego Internetu. Operator oferuje swoim klientom Internet o prędkości nawet do 120 Mb/s. UPC Polska podkręci prędkość Internetu także w pozostałych taryfach.
W poniedziałek (21 września 2009 roku) sieć UPC Polska  wprowadza na rynek nową ofertę szerokopasmowego Internetu. UPC Polska jest pierwszym operatorem kablowym w Polsce, który przekracza barierę 100 Mb/s.
W nowej ofercie UPC Polska proponuje Internet o prędkości sięgającej nawet 120 Mb/s. Najwyższa opcja internetu UPC na razie dostępna będzie w wybranych miejscach Warszawy, Krakowa, Katowic i Trójmiasta. Do końca 2010 roku ma być dostępna dla wszystkich klienów UPC. Nowe prędkości dostępu do Internetu w UPC prezentują się następująco:

UPC Polska - Parametry dostępu do Internetu
TaryfaStudentFiber Power 8Fiber Power 25Fiber Power 50Fiber Power 120
Prędkość pobierania 1 Mb/s 8 Mb/s 25 Mb/s 50 Mb/s 120 Mb/s
Prędkość wysyłania 128 kb/s 1 Mb/s 1,5 Mb/s 5 Mb/s 10 Mb/s
Opłata miesięczna50,00 zł75,00 zł90,00 zł120,00 zł200,00 zł

UPC Polska - Internet (od 21.09.2009)

Oferta skierowana jest do nowych oraz dotychczasowych klientów UPC Polska. Ceny Internetu można obniżyć, korzystając z dodatkowych promocji operatora, np. dwie usługi (telewizja + Internet, Internet + telefon) ze zniżką na abonament 10 proc. bądź decydując się na trzy usługi (telewizja, Internet, telefon), gdzie trzecia usługa jest gratis.

Nowe opcje Internetu zastąpiły poprzednie (Sprint - 5 Mb/s za 75 zł, Ultra - 15 Mb/s za 90 zł, Turbo - 30 Mb/s za 120 zł) i znacznie przyspieszyły w tej samej opcji abonamentowej. Abonenci dotychczasowych pakietów internetowych w UPC będą mogli migrować do nowej oferty. Przy prędkości wyższej niż 50 Mb/s wymagana będzie jednak wymiana modemu.

Jak informują konsultanci UPC, w przypadku klientów posiadających już podpisaną umowę promocyjną z operatorem, istnieje możliwość zwiększenia prędkości Internetu w tej samej cenie abonamentowej (np. przejście z opcji Sprint na Fiber Power 8 - obie opcje w cenie 75 zł miesięcznie), wiąże się to jednak z dodatkową opłatą jednorazową 50 zł i odnowieniem umowy na kolejne 12 miesięcy. Bez dodatkowych opłat można zmieniać prędkość m.in. decydując się na na kolejne usługi w UPC, szybszy Internet lub w momencie, gdy końca dobiega dotychczasowa umowa. Na darmowe przyspieszenie mogą liczyć także klienci umów bez promocji.

W działaniach marketingowych wspierających wprowadzenie UPC Fiber Power wykorzystane zostaną dwa spoty. W głównych stacjach telewizyjnych emitowany będzie spot przygotowany w ramach jesiennej kampanii „Dwoimy się i troimy”, a także drugi, nawiązujący do wizualizacji Fiber Power. Spot ten emitowany będzie od 21 września do końca października w TVP, Polsacie, kanałach z grupy TVN, kanałach tematycznych takich jak National Geografic, VIVA, CNN, Hallmark i CNN, a także na kanale „Galeria UPC” dostępnym dla klientów korzystających z telewizji cyfrowej UPC.

Dzisiaj operator odświeżył także ofertę telefoniczną. Do końca roku w cyfrowej ofercie telewizyjnej ma pojawić się także kilka nowych kanałów. Usługa VOD do końca 2009 roku pojawi się w Warszawie, w 2010 roku będzie stopniowo rozszerzana.
UPC Polska

Komentarze (1 - 10 z 78)

Aco nato konkurencja ? pewnie leży i qficzy
 1  
w okienku jest Disney XD hehe,.
 1  
szczęka mi opadła jak to przeczytałem.
 1  
No to Vectra i Aster może się schować na warszawskim rynku.
 1  
ee - tam nie kwiczy.
1MB jest za 50zł - to sporo.
ja w małej miejscowości gdzie UPC nie ma mam 44zł za 1,5Mb/s i mam nadzieje że niedługo łacze przyspieszą za tą samą cene.
Może nie mamy łącza 120Mb/s - ale też nie każdy chce płacić prócz obowiązkowego abonamentu telewizyjnego (pewnie około 50 zł jest w UPC) poza tym by mieć łacze 120Mb/s trzeba mieć też dobry sprzęt - dobry komputer bo tak to nie wykorzysta się możliwości takiego łacza...
Swoją drogą coś mi się zdaje że 30-50Mb/s spokojnie starczy do transmisji VoD i TVinternetową w jakości HD...??jeśli by 1Mb/s dali za 10zł na miesiąc - to faktycznie powaliliby konkurencję na łopatki... moim zdaniem jak mają takie możliwości to za 50zł powinni dać łacze conajmniej 10Mb/s....
 1  
muialem Im przypomniec bo inaczej by nie napisali tego niusa
 1  
ON2: Jeśli 50zł to dużo za 1MB, to co powiesz na to, że w Aster 512kb kosztuje 97zł?
 1  
Ciekawe czy do 120-Mbitowej wersji obowiązkowo dodają router WiFI :)
Byłoby to całkiem ciekawe zagranie odciążające sieć.
 1  
co powiem na temat Astry?? jeśli mieszkasz w mieście i masz sieć kablową Astra - to zacznij rozglądać się za ofertami konkurencji - bo 97zł za łacze 512kb/s to rozbój w biały dzień (pewnie prócz tego musisz płacić obowiązkowo abonament tv kablowej Aster by mieć net u nich??)
Chłopie - to nie zastanawiaj się tylko szukaj konkurencji - to ja na Twoim miejscu wolałbym już wziąść play mobile czy iplus lub BC z sieci komórkowych niż tyle płacić za taki net...
 1  
Aster nie jest takie złe, udało mi się na promocji załatwić 4/8 Mbit za 44 zł :)
 1