Łukasz Szewczyk06.10.2009 (10:09)30 komentarzy

Play może zamienić Plusa na Orange?

Play stara się o zmianę umowy roamingu krajowego, w celu obniżenia kosztów świadczenia usług w ramach zasięgu Polkomtela bądź... innego operatora infrastrukturalnego. Wśród nich wymieniana jest sieć Orange.
Play
Spółki P4 (operator sieci Play ) oraz Polkomtel (sieć Plus ) doszły do porozumienia w sprawie w sprawie umowy dotyczącej roamingu krajowego - dowiedział się Dziennik Gazeta Prawna. Sprawa dotyczy ominięcia zapisu mówiącego o wyłączności w świadczeniu usług roamingu krajowego dla Polkomtela. Zainteresowane strony nie komentują tych informacji.
Przypomnijmy, że sieć Play, czwarty operator telefonii komórkowej w Polsce, od początku swojej działalności wykorzystuje infrastrukturę Plusa do świadczenia swoich usług na tych terenach, gdzie nie wybudowała jeszcze swojej sieci. Za połączenia swoich użytkowników będących w zasięgu sieci Polkomtel, Play płaci Plusowi ustalone wcześniej stawki.

Od kilku miesięcy Play stara się na renegocjowanie warunków umowy, w celu obniżenia kosztów roamingu krajowego. Do tej pory zapisy umowy nie pozwalały na prowadzenie rozmów z innymi podmiotami. Dzięki porozumieniu z Polkomtelem, P4 może teraz rozmawiać także z konkurentami.

Według informacji Dziennika Gazeta Prawna, spółka P4 nie wyklucza powrotu do rozmów z PTK Centertel (operatorem sieci Orange ), które trwały przed podpisaniem umowy z Polkomtelem. Czy tak się stanie? Pół roku temu przedstawiciele Play informowali media, że nie prowadzą żadnych rozmów z pozostałymi operatorami i liczą na dalszą współpracę z Polkomtelem, z której są zadowoleni.
Dziennik Gazeta Prawna

Komentarze (1 - 10 z 30)

jak beda korzystac z żabojadów, to się przeniose do plusa. Orange to badziew
 0  
TO by była katastrofa. Wybrałem Play ze względu na zasięg Plusa. Tam, gdzie jeżdżę Orange nie ma zasięgu, to po co uciekałem z Orange?
 0  
jak to zadowoleni!!!???
a ja jak dzwonie to przerywa trzaska i wogóle do d... jest
pozdro
 0  
I bardz o dobrze jesli moga placic mniej za roaming to niech to robia.
 0  
No jeżeli byłoby to opłacalne dla p4, to nie ma się co dziwić. Zasięgu na pewno orange gorszego od plusa nie ma...
 0  
@slawek - to zmień sobie telefon, ja dzwonię z playa i nigdy mi nic nie przerywa ani nie trzaska
 0  
krackenbeutel to z pewnoscia nie wina telefonu tylko sieci. Jezeli na innej karcie dziala bezproblemowo to telefon nie jest niczemu winny.
 0  
Tu bardziej chodzi o to aby w Play działały 2 sieci w roamingu a nie jedna.
 0  
ciekawe, jak by się zmiana odbyła. czy płynnie? nie jestem przekonany, do tego zdziwienie niektóych klientów, którzy mają problemy z zasięgiem orange. tak to jest jak się ma małą sieć własną
 0  
OH nein tylko nie oranżada oni sami nie wyrabiają z nalezytą jakością połączeń dla swoich klientów a co dopiero dla Play
 0