Łukasz Szewczyk07.10.2009 (13:56)16 komentarzy

Rzecznik TP: Nie mamy szans w wojnie cenowej

Na razie użytkownicy Internetu w Telekomunikacji Polskiej nie mają co liczyć na bardzo szybki Internet w niskich cenach. Rzecznik TP przedstawił filozofię i pomysł na internetowy biznes w obecnych warunkach rynkowych.
Dzisiaj Telekomunikacja Polska  zaprezentowała nową ofertę na usługę szerokopasmowego Internetu - Neostrada TP, która rusza 9 października 2009 roku. Zgodnie z naszymi przewidywaniami w ofercie największego operatora nadal brak wojny cenowej porównywalnej do tych w sieciach kablowych (np. nowa oferta UPC Polska), a także w sieciach konkurentów stacjonarnych (np. nowa promocja w Netii). Dlaczego?

"Nie jest żadną tajemnicą, że nie mamy szans w wojnie cenowej, ponieważ wraz z obniżką ceny detalicznej TP, operatorzy BSA (Netia, Dialog itd) mają prawo do automatycznej przeceny oferty hurtowej z rabatem 51 proc. Z identycznych powodów ekonomicznych budowa sieci FTTH, aby później oddawać ją za pół ceny konkurencji jest trudna do przełknięcia" - komentuje na swoim blogu wprowadzenie nowych ofert Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Grupy TP.
"Ciekawe, co powiedziałoby UPC, gdyby musiało na takich zasadach oddać swój "światłowód" 120 MB np. Netii? Dlatego szukamy innej drogi stawiając na masowego klienta, który nie potrzebuje dużych prędkości, a woli dostać przyzwoity dostęp 1,2, czy 6 MB za rozsądną cenę wraz z dodatkowymi usługami, które według badań marketingowych są coraz bardziej pożądane przez abonentów" - dodaje Jabczyński.

Rzecznik TP zwraca uwagę, iż operator zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystkim takie rozwiązanie trafia w potrzeby. Zapewnia, że Telekomunikacja Polska ofertę będzie konsekwentnie rozszerzać i zapewniać jak najlepszą jej jakość.
Blog TP

Komentarze (1 - 10 z 16)

Co on za głupoty gada - Streżyńska obiecała, że niebędą musieli udostępniać sieci światłowodowej konkurencji
 0  
Z tego co wiem, to obietnica nie ma jeszcze w Polsce mocy prawnej ;) Realia są takie, że tp musi udostępniać infrę konkurencji, więc nie dziwie się, że im się to nie uśmiecha...
 0  
no to sru!!!
czekajmy teraz na nowe propozycje z dialogu ;D
pewnie TP się przy nich zchowa :p
 0  
oj przepraszam za błąd powinno być *schowa ;D
 0  
Tłumaczenie dośc sensowne, trudno oczekiwać, żeby tp biła się z ofertami konkurentów, którzy w wyniku decyzji uke mogą korzystać z jej sieci na bardzo preferencyjnych warunkach. Siłą tp jest to że dociera praktycznie wszędzie...
 0  
tłumaczenie ok, ale jednak ceny najmniejszych prędkości i tak za wysokie, rok temu były chyba takie same - przynajmniej 1mb
 0  
Co to DIALOG ?
 0  
Co za optymistyczne podejście do sprawy. Skoro nie mają szans w walce cenowej to niech zaprzestaną świadczenia usług bo i tak czeka ich koniec. Prędzej czy później.
Zamknąć, sprzedać a resztę na zatracenie!!!
 0  
ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 0