Łukasz Szewczyk07.10.2009 (13:56)16

Rzecznik TP: Nie mamy szans w wojnie cenowej

Na razie użytkownicy Internetu w Telekomunikacji Polskiej nie mają co liczyć na bardzo szybki Internet w niskich cenach. Rzecznik TP przedstawił filozofię i pomysł na internetowy biznes w obecnych warunkach rynkowych.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 16 z 16)

TP nie modernizuje sieci, bo musiałoby ją udostępniać konkurentom. Aster ma własne światłowody i nie musi ich udostępniać, ale... uważa że klienci powinni się cieszyć z 4 mbps, a 10 mbps to już w ogóle rewelacja. Obie firmy mają równie dobre podejście do klientów - ściągać kasę i niewiele dawać.
 0  
Ja tam rozumiem Tepsę, też bym się nie bawił w nierówną grę. Realia rynkowe są takie, że Tepsa nie ma szans na rywalizację cenową, szuka więc innych mocnych stron - duża infrastruktura, zasięg właściwie wszędzie. Obstawiam, że mają największy udział klientów w terenach niezurbanizowanych, tam musi być mnóstwo ludzi którzy korzystają z Neostrady.
 0  
Haha Sime, "zasięg praktycznie wszędzie" - zapraszam pod Poznań, 20 km od Rynku w linii prostej, 10 km do lotniska, gmina Tarnowo Podgórne "przepraszamy ale obecnie przyłączenie nie jest mozliwe ze względów technicznych". Mój dom stał, jako jeden z kilku pierwszych, w odległości 300 m od "skrzynki", a w pobocze drogi wpuszczony jest kabel. Obecnie domów jest ... 120 i tłumaczenie jest ciągle takie same... Odległy o 700 m sklep ma TPSA, ale domy wokół niego - już nie. Porażka, bo ile można na radiówce z 1 mb ciągnąć (za 7 dych, żeby nie było;))
 0  
Oni w TP nie mają mózgu i to jest ich problem. Mając dostęp kablowy do ogromnej liczby polskich domów, czyli dysponując najszerszą, własną siecią dystrybucji mogliby zostać władcami internetu gdyby zaoferowali rozsądną cenę i wreszcie rozdzielili usługę od tego ich badziewnego stacjonarnego. Ba mogliby nawet zaoferować usługę potrójną w pakiecie i wyprzedzić takie firmy jak Cyfra+ czy Cyfrowy Polsat. Ale nie, oni woleli doje...ać cenę z kosmosu i teraz cieszą się z tej marnej liczby abonentów, a większość nawet zamożnych osób wybrała konkurencję olewając TP i ich łącze. W miastach ludzie wybrali dużo tańszy internet z sieci kablowych, często w pakiecie z telefonem i TV, a na wsiach karierę robi internet radiowy, CDMA oraz Wimax. TP powinna płakać nad swoim losem, bo trudno już teraz będzie odzyskać abonentów którzy odeszli, a na ścianach domów i osiedli pozostał po TP już tylko ślad... ;) w postaci gniazdka i paru kabelków
 0  
@Diego
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Przy każdej obniżce cen wszyscy operatorzy oferujący internet na sieci szkieletowej TePsy mają możliwość wprowadzenia zniżek, ze względu na własne, preferencyjne warunki dzierżawienia tych łącz.
Więc wypowiedź jest logiczna, chociaż podejrzewam, że gdyby nie było operatorów żerujących na ich sieciach to i tak by specjalnie nie obniżyli ;)
 0  
Netia ma 20 mb za 69 zł na łączach tp to jak może być tp lepszej jakości :D? Dialog też idzie na łączach tp więc ta sama jakoś jedyne co się zmienia to operator :D UPS ma swoje łącza na światłowodach i tylko tak samo jak dialnet, vektra.... ups bezkonkurencyjna 50 mb oferuja i kosztuje to samo co 1/4 ceny tp za 20 mb ... no ale co jak mieszka się na zadupiu i technologia llu, etth nie wchodzi w gre jedyne bsa ale musi być tel + internet :/
 0