Łukasz Szewczyk26.11.2009 (11:34)4 komentarze

Neostrada TP bez spamu

Od 1 grudnia TP wprowadza zmiany w usłudze "bezpieczny dostęp", które dotyczą funkcjonowania poczty elektronicznej. Pozwolą one zmniejszyć ilość spamu, rozsyłanego m.in. w efekcie działania wirusów.
Zmiana polega na ograniczeniu komunikacji pomiędzy programami pocztowymi, a serwerami poprzez port 25 i przeniesieniu jej na porty 587 i 465. Dlatego zachęcamy internautów, aby w ustawieniach programu pocztowego, z którego korzystają, wprowadzili niezbędne modyfikacje.
Osoby korzystające z programów pocztowych takich jak Outlook, Outlook Express, The Bat, Thunderbird lub innych, powinny sprawdzić konfigurację swoich kont pocztowych. Jeśli serwer poczty wychodzącej (SMTP) jest skonfigurowany tak, by korzystał z portu 25, należy zmienić go na port 465 lub 587. W ten sposób internauci zyskają pewność, że będą mogli bez problemu korzystać z poczty e-mail również po 1 grudnia. Instrukcje zmiany konfiguracji programów pocztowych można znaleźć na stronie www.tp.pl/cert/poczta lub na stronach dostawców usług pocztowych.

Zmiany w funkcjonowaniu poczty nie dotyczą tych internautów, którzy wysyłają e-maile logując się do serwisu internetowego (strony WWW dostawcy poczty).

Przeniesienie komunikacji mailowej z portu 25 zainicjowała Telekomunikacja Polska wspólnie z dużymi serwisami pocztowymi. Zmiana ta jest zgodna z ogólnoświatowymi standardami opisującymi funkcjonowanie usługi poczty elektronicznej w sieci internet (m. in. dokumentem RFC 4409) i korzystna dla internautów. Pomoże im m.in. uniknąć problemów wynikających z nieświadomego wysyłania spamu, takich jak słaba wydajność komputera czy przeciążenie domowego łącza. Ponadto, rozwiązanie to pomoże chronić klientów przed ewentualnymi przykrymi konsekwencjami wynikającymi ze zmian planowanych w polskim prawie. Będą one nakładały na usługodawców obowiązek blokowania użytkowników wysyłających spam, a na samych użytkowników - karę grzywny.
TP

Komentarze (1 - 4 z 4)

no i dobrze, spam jest czasem naprawdę irytujący, więc jeżeli starają się temu zapobiegać to plus.
 0  
Oj, szanowna redakcjo media2.pl i Ty Panie Łukaszu Szewczyk, będę dzisiaj wyjątkowo złośliwy i się przyczepię jak nigdy ;)

Tytuł:
Neostrada TP bez spamu
Pierwszy akapit:
Od 1 grudnia TP wprowadza zmiany w usłudze bezpieczny dostęp, które dotyczą funkcjonowania poczty elektronicznej. Pozwolą one zmniejszyć ilość spamu, rozsyłanego m.in. w efekcie działania wirusów.
Czyli jak w końcu z tym spamem:
bez czy z mniejszą ilością? ;)

Oczywiście nie jestem, aż tak ćwierćinteligenty, aby nie zrozumieć skrótu myślowego czy jak kto woli "semantycznego nadużycia" zawartego w tytule, no nie mniej na Boga, bez a mniejsza ilość to nie jest to samo.

Wiem, że źródłem artykułu jest sama TP i to co właśnie czytamy to jedynie przedruk, no ale naprawdę nie bądźcie już aż tak ubezwłasnowolnieni.
Więcej spontaniczności w tworzeniu tytułów ;)
Treść edytowana 5 razy (ostatnio 26 listopada 2009 o 13:07:16 przez -).
K l i n (usunięte konto #3093) 26.11.2009 (13:03:51)
 0  
a jak nazwać to co onet robi? mieć tam pocztę to spamowa masakra i jakoś nikt z tym nic nie robi.
 0  
Ta zmiana to jakąś fikcja. Ilość niechcianych reklam w ogóle się nie zmniejszyła i przychodzą jak przychodziły. Zauważyłem jednak olbrzymi spadek szybkości odbierania i wysyłania poczty. Przed zmianą pakiety maili tylko śmigały a teraz się wleką jak slimaki. Podejrzewam że w ten sposób TP zaoszczędziła sobie trochę transferu i nie ma to nic z polepszeniem jakości ich usług. Jak zwykle nas wydymali.
 0