Łukasz Szewczyk15.12.2009 (8:46)19

IG: TVP bez platformy upadnie

Telewizja Polska bez własnej satelitarnej platformy cyfrowej straci konkurencyjność i rację bytu - uważa Instytut Globalizacji. Tymczasem dotychczasowe informacje wskazują na to, że uruchomiona raptem trzy miesiące temu satelitarna platforma Telewizji Polskiej przestanie istnieć.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 10 z 19)

i o to chodzi polsatowcom i tvnowcom... a motłoch nadal zachwyca się papką komercyjna licząc że DVB-T bedzie darmowe ..... (w co ja niestety już przestałem wierzyć) ale jeden cham z drugim ode mnie złotówki nie dostanie ....... jedyna szansa na normalność to start platformy TVP w założeniach farfałowskich!!!!!
 0  
wcale nie jest trudno zrozumieć dlaczego...czas przedświąteczny to żniwa dla platform satelitarnych, po co komuś nowy gracz i to jeszcze z darmowymi lub tanimi kanałami w dobrej jakości?więc miesiące trwają analizy, badania- im dłużej tym lepiej , niech CP nałapie klientów na 29 m-cy na mini - mini, Tnk też niech zarobi, C+ na powitalnym...klienci podpiszą wielomiesięczne umowy, zbada się rynek, jak będzie duże nasycenie to może odkoduje się TVP..ale o dodatkowych tanich programach wykupowanych pojedynczo można zapomnieć..Doprawdy to jest niezrozumiałe co się dzieje i te pokretne tłumaczenia
 0  
na pewno byłoby bardzo dobrze gdyby platforma cyfrowa TVP była ogólnodostępna tylko skąd TVP ma wziąć środki na utrzymanie tej nowej usługi skoro wpływy z abonamentu spadają? przecież ta platforma nie jest za darmo i niezależnie od tego jakie pieniądze TVP traci na kolejne odprawy czy też kontrakty gwiazdorskie to środki na jej utrzymanie są bardzo wysokie, dla każdego z nadawców są bardzo wysokie...czy dla TVN czy Polsatu, zrozumiałe są te oczekiwania i TVP powinna zaangażować się w to maksymalnie ale musi sie znaleźć stabilne źródło finansowania tego projektu inaczej nie wyjdzie z tego produkt jakiego oczekują odbiorcy
 0  
Ty "naiwny" wielbisz Farfała, za co, za kiełbasę wyborczą ? Czy za sposób zamawiania piwa, przypominający ostatnią Wojnę Światową.
 0  
@magda- czego nie rozumiesz w tym zdaniu?-"Dzięki platformie TVP mogłaby finansowo stanąć na nogi i uniezależnić się od niepewnych wpływów z abonamentu czy reklam - tłumaczy Tomasz Teluk. "Nakłady są już poniesione , koszt utrzymania są niskie w porównaniu z zyskami-weźmy same kanały tematyczne- jaki jest sens ich istnienia skoro docierają do małej grupy odbiorców- tu są straty,a jakby były powszechne to łakomy kąsek dla reklamodawców i zyski TVP, a sama sprzedaż oferty platformy innym dystrybutorom??
 0  
To marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Władze TVP rozbudziły duże oczekiwania społeczne. Abonenci mają prawo czuć się oszukani i lekceważeni - zwraca uwagę dr Tomasz Teluk, prezes Instytutu Globalizacji.


buhahahaha - nie pierwszy i nie ostatni raz władze tvp robia w konia widzów i jedną reką marnuja kasę a druga ręke wyciagaja po dotacje grożąc upadkiem. kiedy w końcu ten s-h-i-t upadnie???
 0  
re magda: czy ty dziewczyno umiesz myśleć i czytać ze zrozumieniem, czy może jesteś pracownikiem tvp (bo wtedy nikt nie wymagałby od Ciebie logicznego myślenia)?
 0  
@magda - pieniądze na platformę już dawno zostały wydane a sęk w tym że już powinny przynosić dochód -
( @ adam -
"weźmy same kanały tematyczne- jaki jest sens ich istnienia skoro docierają do małej grupy odbiorców- tu są straty,a jakby były powszechne to łakomy kąsek dla reklamodawców i zyski TVP" )

Jeżeli następca "mordercy" platformy tego nie zrozumie i nie wskrzesi tej inwestycji to ona będzie jeszcze przez wiele lat generowała straty bo nadal trzeba będzie płacić za wynajem transponderów i za produkcję kanałów, których możliwość oglądania ma mała grupka wybrańców.
 0  
Uruchomili by od razu platformę TVP. I co miesiąc mogliby podawać zwiększająca się liczbę abonentów (w pierwszym roku logarytmicznie). Sam bym też kupił dekoder i płacić za to co chcę oglądać. Szkoda Farfała zrobił mega reklamę a ludki z TVP tego nie wykorzystali. Teraz to już są 4 miesiące w plecy. Nigdy tego nie nadrobią.
 0  
A czy ja już o tym nie pisałem wcześniej ? Teraz to sobie TVP może urządzać konkurs nie na prezesa a na syndyka masy upadłości...
 0