Łukasz Szewczyk21.12.2009 (18:44)32

UKE zbadał sieci GSM i 3G w Warszawie

Zerwane połączenia? Brak zasięgu? Zakłócenia utrudniające rozmowę? Urząd Komunikacji Elektronicznej sprawdził jakość sieci komórkowych i wykrył niedoskonałości w funkcjonowaniu sieci komórkowych.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 10 z 32)

Najlepiej Era najgorzej Play
 0  
Play powinien uczyć się od Plusa jak przy słabej sile sygnału uzyskać całkiem dobre wyniki w jakości połączenia głosowego (w technologii GSM).
Jedyne pocieszenie to takie, że w sieciach UMTS widać znaczący postęp w jakości połączeń.
 0  
zdecydowanie wygrał Plus, najgorzej Play
 0  
Szkoda, że w Lbn nie bedzie testów..
 0  
wyniki dość ciekawe...jeśli chodzi o pokrycie sygnałem a nie jest to takie proste w dużej aglomeracji to mistrzostwo dla Orange i tuż za nim Ery. To bezdyskusyjnie na badanym obszarze najlepsze sieci. Plus niestety jako jedyny zaliczył jednokreskowe wyniki pomiaru. Play niestety zaskoczył in minus- wyniki niestety fatalne- coś jest nie tak albo chińszczyzna się kłania albo fachowość.
Co do jakości w 3G tu najlepsza jest Era , trochę gorszy Orange daleko za nimi Plus a na końcu porażka tj Play. Jednak wychodzi na to że chińskie produkty są g... warte. Cóż oszczędzanie widać wyraźnie.
Jeśli chodzi o GSM wyraźnie najlepsza jest Era drugi Orange Trzeci Plus...a Play - porażka
 0  
he he Plus???? polecam wizytę u okulisty
 0  
To dziwne uzywam dwoch telefonow w Plusie i Play i nie zauwazylem znaczacych roznic w stolicy szczegolnie 3G wypada dobrze w obu sieciach.
 0  
zapraszam na osiedle w Wawie skrzyżowanie ul. Górczewskiej i Powstańców ŚL. mam sieć ORange jak i moja luba ale w tym miejscu gdzie mieszkam to tragedia!! zrywa połączenia lub co chwila komunikat sieć zajęta!!!
 0  
@edo to normalne w końcu nie musiałeś być w tych miejscach na mapie. Tak na marginesie warto zwrócić uwagę , ze pomiary były robione z wozu pomiarowego- zasięg wtedy jest większy niż w budynku do poziomu 2 piętra. Co do play - warto pamiętać , że sieć ta jest stosunkowo mało obciążona, względnie nowa... a jest fatalnie. Można teraz zrozumieć dlaczego ich "mobilny" internet ma ograniczenia do 1 Mb/s . Jeśli w Wawie Play nie może sobie poradzić to jak będzie dalej??
 0  
Masz racje aadvark Play stosunkowo młody do tego nadajniki bardzo mało obciążone a jednak jest fatalnie najgorzej wypadli ale wg mnie to było do przewidzenia i niespodzianki z tym nie ma. Zdecydowanie najlepiej wypadła Era z Plusem, ale to też było do przewidzenia. Sam korzystam z usług Ery i chwale sobie. Wiadomo że czasem coś się może zdarzyć czy stać ale generalnie jest bardzo dobrze.
 0  

Polecamy