Łukasz Szewczyk21.12.2009 (18:44)32

UKE zbadał sieci GSM i 3G w Warszawie

Zerwane połączenia? Brak zasięgu? Zakłócenia utrudniające rozmowę? Urząd Komunikacji Elektronicznej sprawdził jakość sieci komórkowych i wykrył niedoskonałości w funkcjonowaniu sieci komórkowych.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 20 z 32)

Trzeba przyznać że to ciekawe badanie ale w takich wypadkach wszystko zależy od metody pomiaru. Jeśli chodzi o operatorów to wydaje mi się że każdy wielkiej trójki ma podobne osiągi. Korzystam z orange i jeśli chodzi o zasięg w warszawie nie narzekam choć może to wynikać z lokalizacji.
 0  
marko
zgadza się co do pomiarów ale operatorzy byli mierzeni jedną aparaturą i wg tych samych kryteriów. Możliwe , że pomiar powtórzony za parę dni dałby inne wyniki. nie zgadzam się z Robinem co do Plusa- jeśli chodzi o zasięg najlepsze jest Orange choć tylko minimalnie wyprzedza Erę. Plus odstaje juz wyraźnie. Powtarzam pod względem zasięgu bo niestety Orange ma też największą ilość zerwanych połączeń .
 0  
PLAY tragicznie..
widać to co od dawna wiadomo
 0  
Zaden z operatorow nie jest idealny w Warszawie i kazdy ma jakies wieksze lub mniejsze problemy z jakoscia rozmow. Zrywnie polaczen najczestsze jest w Plusie, blokowanie w Orange i Erze.
 0  
play jest najgorszy. ja wole miec w abo 45 gr za min a poza 29 gr niz meczyc sie z jakoscia polaczen w play ale jeszcze trwa moja umowa . niestety.
 0  
Tym razem naukowo udowodniono że 'bezinteresowni' piewcy Play krzyczący jaki to Play jest super, że internet w Play wszędzie a zasięg jeszcze lepiej, a jakość to już XXII wiek najzwyczajniej bezczelnie kłamią a w najlepszym wypadku biedacy nie mają żadnego przyzwoitego punktu odniesienia i męczą się z Play'em myśląc że inaczej/lepiej być nie może...

Składam im życzenia świąteczne żeby dostali na gwiazdkę kartę u operatora z którego usług będą mogli korzystać nie tylko od czasu do czasu (czyli nie tylko od Play zasięgu do Play zasięgu;)
 0  
Urzędowy gniot. Test miał na celu pokazanie jakie to UKE jest dobre i jak dba o ludzi. Tymczasem to gniot. Widzę, że w sieci Era poziom sygnału był niski prawie pod nadajnikiem. Bo za szybko pewnie jechali samochodem i aparat nie zdążył. Trzeba było się przejechać w drugą stronę i sprawdzić, albo iść piechotą i nie zatrzymywać się. Gniot, gniot, gniot.
 0  
nic nowego,ale przynajmniej testami udowodnione - Play am się najgorzej. najlepiej to już ciężko powiedziec, sporo zależy od kategorii. mi wychodzi, że Era i Orange
 0  
@arcoverde - hmm sądząc po wypowiedzi ..jesteś laikiem - więc nie zabieraj głosu. Po pierwsze stwierdzenie ,że pod nadajnikiem był najsłabszy sygnał to nic nadzwyczajnego (charakterystyka promieniowania, martwe pole, listki boczne itp) po drugie...widziałeś kiedyś aparaturę pomiarową? na piechotę? he he może na Twoich plecach? ha ha oj, oj więcej powagi zamiast powtarzać "gniot" he he
 0  
Widac przeciez ze Play jest tak naprawde najmłodsza siecia i tutaj nie ma nawet dwóch zdań.Ale jak patrzec na oferty , chociazby mixture ,to zdecydowanie wygrywa.
 0  

Polecamy