Łukasz Szewczyk20.02.2010 (16:34)16

Dziurawy zasięg GSM - milczące komórki

Według danych statystycznych prawie każdy w Polsce posiada telefon komórkowy. Problem w tym, że operatorzy nie radzą sobie z zapewnieniem zasięgu np. na nowych osiedlach. Przeszkodą są protesty oraz biurokracja.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 16 z 16)

Takie fekty złego prawa i barku świadomości ludzkiej - mowa o tych niby zagrożeniach promieniowaniem. Szkoda, że przez takie głupoty rozwój sieci jest w Polsce utrudniony
 0  
No niestety wszyscy chcieliby ze wszystkiego korzystać na najwyższym poziomie i żeby było wszystko jak najlepiej ale gdy przychodzi do owych inwestycji to niestety nikt niczego nie chce mieć obok siebie. Dlatego też tak mamy i będziemy mieli dopóki mentalność się nie zmieni.
 0  
@aadvark nie ma racji można uzyskać 100% to nie jest problem fal i fizyki tylko problem kasy. Operator mógłyby postawić sieć na 100% zasięgu ale musiałby często zbyt dużo zainwestować w stosunku do przychodów więc tam gdzie przychód nie pokryje kosztu nie stawia stacji, to proste. Oczywiście jest też element protestów i problemów z budową nowych masztów ale nie jest on tak wielki jak problem z inwestowaniem w nierentowne stacje.
 0  
ludzie są nieprawdopodobni, przecież jak ciuciu to nie papu, jak można oprotestowywać budowę czegoś, a potem narzekać, że tego nie ma? To tak jakby oprotestować budowę lotniska w jakimś mieście (bo hałas), a potem ci sami ludzie będą narzekać, że nie mają skąd latać. Najczęściej chyba wygląda to tak, że najpierw się protestuje a potem się mówi: "zróbcie COŚ" - tzn. "nie montujcie anten zbyt blisko, ale dajcie nam zasięg, nie wiem jak, ja się na tym nie znam, ale coś na pewno się da zrobić". Żal
 0  
To ja napiszę tak: SIEC PLAY 2G/3G,Olsztyn trojkąt osiedli Jaroty,Generałów,Zacisze. Tu są i bedą problemy bo liczba mieszkancow wciaz tu diametralnie szybko wzrasta.
 0  
"Dziurawy zasięg GSM - milczące komórki" - to nowa kampania Play?

Ktoś teraz kazał im w reklamach pisać prawdę?;)
 0