Beata Ratuszniak14.04.2010 (18:28)3 komentarze

Trwają prace nad ustawą o internecie

Katastrofa w Smoleńsku nie przerwała prac sejmowych nad megaustawą o dostępie do szerokopasmowego internetu. W przyszłym tygodniu ustawą zajmie się senacka komisja gospodarki.
Już pod koniec kwietnia izba wyższa parlamentu przyjmie stanowisko w sprawie tego dokumentu. Przypomnijmy: ustawę tę 8 kwietnia jednogłośnie przyjął sejm. Nie powinno być więc problemów z jej uchwaleniem.
Ustawa ma zapewnić Polakom dostęp do szerokopasmowego internetu. Obecnie tylko połowa obywateli może sobie pozwolić na szybki dostęp do sieci - 57,8 proc. (wynika z danych PBS). To wciąż niewiele.

Megaustawa ma wesprzeć samorządy w inwestycjach telekomunikacyjnych. Jak zapewnia Anna Streżyńska, prezes UKE, inwestycje w łącza zostają wpisane w zadania gminy. Jednak samorządy nie będą mogły inwestować tam, gdzie operatorzy komercyjni. Mogłoby to doprowadzić do nieuczciwej konkurencji za państwowe pieniądze.

Ponadto inwestorzy telekomunikacyjni będą mogli korzystać z istniejących już linii energetycznych i wodociągowych.
wyborcza.biz

Komentarze (1 - 3 z 3)

Ludzie piszcie na temat chodzi o internet i uczciwie wydane pieniądze żeby dotarl tam gdzie go nie ma t.j.wsie i małe miasteczka ,a nie walic pieniądze
duże miasta.
 0  
bogi123, piehdolic to, jak w polsce nic nie bedziesz mial to wtedy nmozesz sobie pisac o tym.

wladze po mydla oczy, wszystkie media wspolczuja rodzinom, oni was maja w dupie. po chce nas sprzedac, benzyna ma dotrzec do 5zl gdzie norma w ue to 1.3 euro czyli dla nich zloty trzydziesci. pozatym IPN jest przeswietlany i usuwane dokumenty szkodliwe dla po. dalej agenci przeszturmowali biuro warszawskiego mieszkania s.p. Wassermana. (czego szukali tam funkcjonariusze mozemy się tylko domyslac).

myslmy, nie dajmy sie bo jak sie damy to bedzxie anarchia w panstwie polskim
 0  
Co za popierdoleńcy dorwali się do tego forum.Temat jest o dostępie do internetu a nie o polityce dupki.Takim jak wy zawsze będzie źle matoły,i won z tego forum
 0