Łukasz Szewczyk02.05.2010 (15:00)12 komentarzy

Orange w pierwszej piątce na świecie

Marka Orange znalazła się w pierwszej piątce rankingu najbardziej wartościowych marek na świecie wśród operatorów telekomunikacyjnych - wynika z danych MillwardBrown.
Firma Millward Brown opublikowała najnowszy raport BrandZ Top 100, czyli ranking najsilniejszych marek na świecie według wartości pieniężnej wyrażonej w dolarach. Wśród operatorów telekomunikacyjnych najbardziej wartościowa marką jest China Mobile.
W pierwszej piątce znalazła się marka Orange, obecna także na polskim rynku telefonii komórkowej. W ujęciu rocznym wartość marki pomarańczowego operatora wzrosła o 6 proc.

 Wartościowe marki w telekomunikacji
Lp.MarkaWatość marki ($M)Zmiana watości marki
1.China Mobile 52,62- 14 %
2.Vodafone 44,40- 17 %
3.Verizon Wireless 24,68+ 39 %
4.AT&T 23,71+ 18%
5.Orange 14,02+ 6 %
6.T-Mobile 13,01+ 20 %
7.NTT DoCoMo 12,97- 18 %
8.Movistar 12,43+ 14 %
9.Telcel 10,85NA
10.O210,59+ 23 %

Wartościowe marki na świecie: Operatorzy telekomunikacyjni

W pierwszej dziesiątce wartościowych marek na świecie znalazły się spółki, które mają udziały u polskich operatorów, m.in. Vodafone (druga pozycja w rankingu, udziałowiec komórkowej sieci Plus) czy T-Mobile (szósta pozycja w rankingu, udziałowiec sieci Era).
MillwardBrown/wł.

Komentarze (1 - 10 z 12)

szkoda ze w polskim Orange nie są tak tanie telefony jak w innych krajach gdzie działa ten operator ale oczywisćie u nas lepiej sprzedawać telefony na abonament za złotówkę dadzą nokie 3110 a jak chcesz jakiś lepszy telefon to płać 1200 zł albo 200 zł abonament na 3lata i tel 500 zł .
 0  
T-Mobile +20%, może rebranding Ery w T-Mobile w Polsce też podniesie jej status w kraju...
 0  
Prawda, Wzorst procentowy T-Mobile bardzo duży. a polski oddział TP/Orange na jedne z najgorszych wyników FTw Europie..
 0  
nie wiedziałem, że Orange jest tak daleko za np. Vodafone, albo jest warte prawie tyle samo co Movistar (wiem, ze taki operator jest w Hiszpanii i nic więcej) a tym Telcelu w ogóle nie słyszałem, a też niewiele mniej wart niż Orange
 0  
Pfff, nic to nie przynosi dla naszego kraju, bo my dla żabojady jesteśmy dojnymi krowami czy jak to same żabojady mówią, głupimi polaczkami. Taki żabojad abonent SFR czy właśnie Orange FR by się roześmiał na cały głoś jakby zobaczył co Orźnąć PL oferuje Polakom. Ale co się dziwić jest tyle naiwnych frajerów co się łapią na tą ofertę, wiec po co mają wprowadzać roczną ważność na wychodzące czy lepsze pakiety internetowe i tak polaczki wszystko kupią i jeszcze gratis będą pluć jadem na innych tzw. nie po naszej stronie. Jedyne wyjście zrezygnować z tego gówna i wybrać lepszą konkurencję, ja tak zrobiłem i sporo moich znajomych i statystyki Orżnąć PL się pogarszają.
Orżnąć_France_Żabojad 2.05.2010 (19:07:28)
 0  
A ja wam podam ciekawostkę. Ostatnio ukazał się artykuł mówiący o tym, że Plus odświeża swoje logo na wiosnę. Głośno już było o rebrandingach więc z ciekawości wszedłem na stronę vodafone.com i.. tam na stronie głównej wybiera się kraj, w którym działa vodafone. Może z rok temu na liście widniała Polska, przekierowywano nas na stronę plus.pl Teraz na liście Polski już nie ma. Mam nadzieję, że to mówi coś więcej o całym tym hałasie i że plus plusem zostanie, gdyż vodafone szpeci swoje telefony brandowanymi szczegółami tak samo jak orange (menu, loga na obudoowach i akcesoriach itp.). Nawiązując do tego co napisałem, popieram zdanie kolegi wyżej, że zmiana marki Era na T-mobile wpłynęła by pozytywnie na wyniki tej sieci. Mnie osobiście marka Era kojarzy się negatywnie, natomiast marka T-mobile jak najbardziej pozytywnie (mam na myśli markę brytyjską, ale kto wie jak by to było z marką polską.. polski Orange i brytyjski Orange to też dwa światy ;) )
 0  
a ja lubie orange i dobrze mi z nimi centertel pozdro
 0  
jeba....c te siedzi wszedie drogo
 0  
jebac te sieci wszedzie drogo
 0  
Do HWDP, jeżeli dla ciebie 1 gr za sms to drogo, dostarczenie w 3 sek. radzę w takim razie korzystać z oferty poczty PL i wysyłać ''sms'' za 50 gr i czekać aż osoba go przeczyta za 3 dni...
 0