Łukasz Szewczyk03.06.2010 (0:02)44 komentarze

Era wybrała nowe logo

Polska Telefonia Cyfrowa wyłoniła zwycięzcę konkursu "Logo, jak nowe", skierowanego do studentów, absolwentów oraz wykładowców Akademii Sztuk Pięknych. Jury przyznało pierwszą nagrodę oraz wyróżnienie.
W ramach konkursu na najciekawszy projekt modyfikacji logo sieci Era nadesłano 149 zgłoszeń. Niektóre z nich zawierały nawet po kilka kreacji. Zadaniem komisji konkursowej było wyłonienie najlepszych prac spośród 387 projektów. Podczas obrad jury brało pod uwagę nie tylko pomysłowość twórcy i dobór formy, ale analizowało również możliwość adaptowania stworzonego znaku słowno-graficznego do potrzeb wykorzystywania logotypu w wielu obszarach komunikacji.
- I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 16.666 zł
zdobył Pan Kazimierz Pelczar z Warszawy, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
- Wyróżnienie i telefon iPhone 3GS
zdobył Pan Wiesław Grzegorczyk z Rzeszowa, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Część prac, wybranych spośród wszystkich zgłoszonych, zostanie poddana szczegółowym badaniom i wówczas zapadnie decyzja o dalszych działaniach związanych z modyfikacją logo sieci Era w oparciu o wybrany projekt.
Era

Komentarze (1 - 10 z 44)

To drugie logo przypomina mi logo pulsu (gdy była zielona kula i napis puls)
To które wygrało jest spoko , lecz ja wolałem stare logo
 0  
to zart ? :D
 0  
to pierwsze wyglada jak pewex albo poczta polska a drugie jak lini lotniczych z lat 70-80. STRASZNE! niepostepowe i malo nowoczesny design
 0  
i tak w końcu Niemcy zmuszą ich do rebrandingu na T-Mobile i na tyle się to logo przyda...
 0  
UWAGA! Skarbonkowicze i nie tylko: Wiecie do czego nadaje sie Era z podwojnymi doladowaniami? Do niesienia pomocy. JAK? Dzieki Erze mozesz pomoc powodzianom NIE WYDAJAC ANI GROSZA. Doladowujesz konto np. kwota 150zl a otrzymane ZA DARMO drugie 150zl w calosci przeznaczasz na smsy CARITASU, "pomagam" na numer 72052. Cala kwota 2,44zl z VATem i marza operatora jest przekazywana organizacji charytatywnej. Takich smsow wyslac nalezy ponad 60 sztuk. Najlepiej jednak przeznaczyc cos rowniez od siebie:) PRZEKAZAC TEN SPOSOB INNYM ZNAJOMYM
 0  
PRZEKAZAC TEN SPOSOB ZNAJOMYM !
 0  
maxiu
to pierwsze wyglada jak pewex albo poczta polska a drugie jak lini lotniczych z lat 70-80
Dokładnie to samo przyszło mi na myśl.
Absolutnie bym nie wybrał go na docelowe i uważam, że nie tędy droga.
Obecne logo, pomimo iż zakorzenione w umysłach użytkowników, wymaga zmiany - nowoczesnego odświeżenia.
Cała sztuka polega na tym, że po 10. latach można było powiedzieć, że nowe logo pomimo opatrzenia się, nie znudziło się.

Po kilku minutach w pierwszym człowiek zaczyna usilnie szukać ostrzejszych kształtów, a w drugim przytłacza ta kuła, że aż chciałoby się wziąć szpilkę i jak balon ją potraktować.
K l i n (usunięte konto #3093) 3.06.2010 (7:40:08)
 0  
Myslalem ze jezeli ludzie z Akademii Sztuk Pieknych wezma sie za to, to zobaczymy naprawde ciekawe pomysly.
Oby dwa projekty mogly zrobic nawet dzieci w wieku 10 lat na programie Photoshop lub Corel. Bo wlasnie na takim poziomie je oceniam (niestety).
Drugi projekt to juz szczyt prostoty i jak dla mnie absurd.
Teraz powinni panowie od Ery pokazac wszystkie prace internautom i zeby oni ocenili wszystkie prace, a najlepsza praca wlasnie wtedy powinna byc nagrodzona.
 0  
Nie no złe nie jest. Dobrze że jest jakaś zmiana. Te wyróżnione logo jest fajne ale zbyt proste:) Te pierwsze jednak lepiej pasuje.
 0  
Era nie wybrała nowego logo. Autor podał zły tytuł. Są inne konkursy, w tym normalny wśród agencji marketingowych. Dopiero potem wybiorą kilka propozycji (w tym te 2 powyżej
) i zdecydują czy zmieniają logo, a jeśli tak, to na które. zatem spokojnie, nic jeszcze nie przesądzono. a wybrane logo dla mnie jest nowocześniejsze i "lżejsze" niż obecne, czyli całkiem udane
 0  

Polecamy