Łukasz Szewczyk08.07.2010 (0:08)45 komentarzy

Era przygląda się Play

Nie tylko prezes Grupy TP byłby chętny na przejęcie czwartego operatora komórkowego za rozsądną cenę. Najmniejszym graczem rynku zainteresowany być może także operator sieci Era.
Prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora komórkowej sieci Era i Heyah w najbliższych latach spodziewa się konsolidacji na rynku telefonii mobilnej. Jak zauważa, rynek jest za mały na tak wielu operatorów telekomunikacyjnych, jak Areo2 czy CenterNet. Spółka byłaby zainteresowana przejęciem Play.
- Każdy z dużych operatorów przygląda się Play, ale bardzo wiele zależy od ceny, jaką podyktuje właściciel tego operatora oraz - co oczywiste - od wcześniejszego zbadania kondycji spółki. Trzeba sprawdzić, czy osiąga już zyski, czy ma wciąż straty. Wtedy można by pomyśleć o kupieniu Playa - mówi w wywiadzie dla Gazety Wyborczej Klaus Hartmann, prezes komórkowej sieci Era.

Wcześniej zainteresowanie przejęciem sieci Play wyraził m.in. prezes Grupy TP do której należy komórkowa sieć Orange. Z kolei Grażyna Piotrowska-Oliwa, była prezes Orange, jest zdania, iż Play wart jest maksymalnie 1,5 mld zł, właściciele wyceniają go jednak na 5 mld zł. Twierdzi także, że przejęcie tej marki, która na koniec ubiegłego roku miała 7,6 proc. rynku, ale z dużym udziałem pre-paidów, przez któregoś z trzech operatorów telefonii komórkowej, [b]nie doprowadzi jednak do zabicia konkurencji, bo rynek już został drastycznie przeceniony.
Wyborcza.biz

Komentarze (1 - 10 z 45)

playa nikt z w3 nie kupi..ale gdyby duzy europejski gracz np 3 lub o2 kupilo centernet i aer o2 oraz play to bylaby konkurencja-szybki mobilny net po hs d/p a..moze za 3lata?
 0  
@czarnamalpa1 Właścicielem Aero2 jest właściciel grupy Polsat i nie sprzedadzą tego, bo używają Aero2 do oferowania internetu w CP.
----------------------------------------------------------------------------------
Mam nadzieję, że nikt z W3 nie kupi Play. Byłby wtedy mniejszy wybór i mniejsza różnorodność. Obsługa Play dzisiaj jest bardziej ludzka od W3.
Jeśli Era lub Orange kupią Play, to skończy się to co w nim dobre ;/
 0  
cholEra ma niepewną strukturę właścicielską, nie może wpisać do KRS dwóch członków zarządu, w przyszłości cholEra może upaść i jeszcze taka sieć jak cholEra chce przejąć PLAY ? no chyba cholEra na głowę upadła. Najpierw cholEra niech ureguluje swoją sytuacje właścicielską.
 0  
Wielka Trójca z utęsknieniem wspomina czasy kiedy to playa jeszcze nie bylo a minuta rozmowy kosztowała u wszystkich tyle samo czyli 0,75gr.Zadnej konkurencji ani walki o klienta.... Dziś za minutę w playu płacę 10 gr do wszystkich sieci (oferta bez telefonu za 24,5 zł) i jeśli play się sprzeda pozostanie mi zakup w sieci zagranicznej bo do W3 nie wrócę !
 0  
Obsluga Play ? Cos takiego istnieje prosze lepiej zajrzec na forum telepolis : Twoje przygody z play te negatywne. Zobaczycie jaka to profesjonalna siec.
 0  
I kto jeszcze kupi Play? Tych domysłów wiele jeszcze będzie? Tak się zastanawiam po co Erze ten Play? Jak to miałoby funkcjonować? Przecież przy aktualnym kształcie tej oferty nie jest on zupełnie rentowna. Era ma Tak-taka, solidną ofertę pre-paidową, sięganie po klientów Play nie jest dobrym pomysłem. Chociaż? To przecież nie ja jestem specjalistą.
 0  
Może i kąsek jest ale Play tanio skóry nie odda i chyba narazie nie robi nic w tym kierunku. A gdy osiągnie 10% rynku to już nie będzie takie proste.
 0  
Czyste plotki. Z dużego wywiadu, gdzie prezes Ery poruszył wiele spraw, wyciągnięto 1 zdanie i to odpowiedź na pytanie ,a nie deklarację. Nie sądzę, aby Erze Play było potrzebny do szczęścia, zwłaszcza, że jego finanse są nikomu nieznane
 0  
Lanie wody, Play nie sprzeda się żadnej polskiej sieci komórkowej.
 0  
za 50 zł netto ( play dla firm umowa 12-mcy ) 380 minut do wszystkich i bez ograniczen do play i na stacjonarne, za 5 lat WIELKA 3 nie bedzie miala takiej oferty, w firmie dzwonimy sobie za darmoche ile wlezie !!!! pozostale abonamenty to 25 zl netto i 170 min do wszystkich i nieogr. i 14,50 netto i 70 minut do wszystkich i nieogr.
dziekuje dobranoc W 3
W3 - WIELKIE GOWNO 8.07.2010 (9:39:53)
 0