Łukasz Szewczyk30.07.2010 (0:03)12 komentarzy

Rośnie sprzedaż telefonów myPhone

Grupa Kapitałowa TelForceOne poinformowała, że w pierwszym półroczu 2010 roku sprzedano 83 tys. sztuk aparatów telefonicznych własnej marki myPhone, czyli o 137 proc. więcej niż rok wcześniej.
W całym roku 2009 liczba sprzedanych telefonów wyniosła ponad 113 tys. sztuk, wiele wskazuje na to, że ten rok będzie lepszy dla telefonów myPhone.
- Wyniki sprzedażowe spółki myPhone dają nam duże poczucie satysfakcji, szczególnie dlatego, że autorski model biznesowy wdrażany przez nas od 2009 roku i jego konsekwentnie realizowana polityka handlowa przynoszą wymierne korzyści. Odnotowaliśmy znaczący wzrost sprzedaży, szczególnie na nowych, zagranicznych rynkach, dlatego wprowadziliśmy aparaty Simple Life do oferty operatorów na Litwie, Łotwie, Słowenii i w Estonii – mówi Radosław Trzeba, członek Zarządu myPhone.

W Polsce największą popularnością cieszy się seria myPhone Simple Life (telefony proste w obsłudze) oraz dualSIM (aparaty obsługujące równocześnie dwie karty SIM). W pierwszej połowie 2010 r. na rynek zostało wprowadzonych 11 nowych modeli myPhone; większość z technologią dualSIM oraz jeden z serii myPhone Simple Life. - Bardzo nas cieszy także nieustannie wzrastająca świadomość technologii dualSIM i jej użyteczności dla klientów. Mamy w tym segmencie rynku mocną pozycję i wiemy, czego oczekują od takiego rozwiązania konsumenci - dodaje Radosław Trzeba.

W celu wzmocnienia marki i budowania większej świadomości myPhone, spółka zaplanowała na IV kwartał tego roku kampanię reklamową między innymi z udziałem Izabeli Trojanowskiej, która w kwietniu 2010 roku została ambasadorem myPhone Simple Life. Działania wizerunkowe obejmować będą outdoor, internet, prasę branżową i codzienną.

W I kwartale 2010 r. Grupa TelForceOne wygenerowała przychody wielkości 23,6 mln PLN, przy zysku netto na poziomie 1 mln PLN. Przychody myPhone w tym okresie stanowiły 21 proc. obrotów Grupy Kapitałowej.
TelForceOne

Komentarze (1 - 10 z 12)

113 tys. sztuk no to w sumie duzo, ale jak pomyslec to chyba jednak mało zwlaszcza porownujac to do sprzedazy firm produkujacych telefony
 0  
Ja już mam ich model 3370 SWEET ; jest niezły za uczciwą cenę a co ważne - jest POLSKI. Ma radio i odtwarzacz mp3 oraz inny zbędny mp4 no i nagrywanie filmów w 3GP Ale wy oczywiście kupicie swoją pejsatą nokie :-(
mówę prawdę - naprawdę. 30.07.2010 (10:49:57)
 0  
STANma: "..pejsatę nokię.." Ha, ha, ha! Nokia jest tak samo "pejsata", jak MyPhone polski.
regoat: dobry wynik MyPhone, to kwestia umiejętnego wyczucia rynku. Poza Samsungiem tylko oni oferują telefony dual-sim. Niestety, chińska technologia myphonów uniemożliwia korzystanie z szybkiej transmisji danych (EDGE, HSPA, HSDPA itp). Na osłodę dodano w niektórych (droższych) modelach obsługę Wi-Fi.
 0  
prostsze modele myPhonów (1040 senior, 1050 simply, 1060 Grand), są bardzo przyjazne dla starszych użytkowników: proste czytelne wyświetlacze, takież menu, duże, wyraźne klawisze. W tym segmencie rynku konkurencją może być jedynie austriacka Emporia.
 0  
Pozwoliłem sobie na porównanie kilku telefonów z klawiaturą qwerty. Różnice w cenie prezentowanych modeli są znacznie mniejsze, niż w technologicznym zaawansowaniu. Sami oceńcie:
http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/3954/4273/3153/0/
 0  
Mi brakuje telefonu do videorozmów. No i ważne jest aby miał obsługę 2.ch kart SIM np jedna na gadanie a druga na kartę SIM do internetu PLAYa. Tym sposobem mógłbym mieć dwa w jednym.
 0  
prostsze modele myPhonów (1040 senior, 1050 simply, 1060 Grand), są drogie. No ale emeryta stać na kalkulator za wysoką cenę
 0  
Właśnie uruchamiam staruszka Nokię 5110 i będzie działał jako stacjonarka w PF. Duży i w sam raz dla starszej osóby. Koszt baterii to max 10 zł + zdjęcie sima kolejne 10 zł. Okazuje się, że stare telefony są takie jak dla seniorów nowe tylko ... tańsze. :)
 0  
emporia nie stanowi żadnej konkurencji dla simplylife od myphone bo po pierwsze jest o wiele za droga! jakość nie jest współmierna do ceny a tym bardziej do zarobków czy wysokości emerytur starszych ludzi. modele simplylife to absolutna czołówka na tej półce i najlepiej się tam sprzedaje- około 60% ryku. to o czymś swiadczy.
 0  
(1040 senior, 1050 simply, 1060 Grand) można je dostać już od niecałych 200zł w biedronce np. lub online. nie jest to duży koszt a staruszkom na pewno życie ułatwi.

co do samsunga i dualsim. to niestety ta koreańska technologia nie dorównuje myphone, żeby korzystać z dwóch kart trzeba sie przelogowywac np. nie jest to użyteczne a poza tym o wiele za drogie są samsungi- a nic takiego nie oferują specjalnego.
 0  

Polecamy