Łukasz Szewczyk07.08.2010 (0:08)39 komentarzy

Pre-paid: Play Fresh zyskuje dzięki Simplusowi

Play Fresh zdobywa nowych użytkowników głównie dzięki komórkowej sieci Plus - wynika z interesujących danych zaprezentowanych przez Grupę TP.
Rzecznik prasowy Grupy TP na swoim blogu zaprezentował dane dotyczące udziału ilościowego w rynku pre-paid, które zostały przygotowane przez marketingowców sieci Plus na podstawie ogólnie dostępnych danych oraz własnych analiz np. ruchu w sieci.
Udział ilościowy w rynku pre-paid według Grupy TP

Z powyższego wykresy wynika, że Plus od wielu kwartałów stopniowo traci udziały na rynku pre-paid, z kolei sieć Play zwiększa udziały w tym segmencie rynku. Era oraz Orange od wielu miesięcy utrzymują podobne udziały na rynku tzw. ofert "na kartę".


- Play rozwija się głównie kosztem Plusa, a proces jest permanentny od kilku kwartałów. Pewnie można to tłumaczyć na wiele sposobów, ale na szczęście to nie mój problem. Mnie cieszy, że jako jedynemu operatorowi prócz Playa, udział w rynku prepaid w ostatnim kwartale zwiększył się - dodaje Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.
Blog TP

Komentarze (1 - 10 z 39)

No tak każdy swoją firmę chwali i tak mają marna ofertę pre paid, Plus może traci dlatego że oferta nie jest zmieniana od paru dobrych miesięcy. Ja np uciekłem z Orange i przeniosłem numer do Play.
 0  
Miałeś rację, z tego zasranego orange smsy nie dochodzą do playa i wina jest po stronie orange. Już problem rozwiązałem - karta orange popłynęła w kanale a starterek play działa. Ciekawe jakiej elitarnej sieci używa bambolo :D
 0  
Oferta pre-paid od Play jest 8 razy tańsza od konkurencji w zakresie internetu mobilnego. Ta usługa jest nie do wyodrębnienia od zwykłycch pre-paidowych telefonów.
W tajemnicy dodają premię. Ja kupując starter za 19,99 dostałem premię w wysokości 700 zł (!).
 0  
.Rudy- jest GORZEJ bo nawet z Oranga nie dochodzą do Heji. Zresztą z Playa też tam nie dochodzą. Koleś z Hei nie ma jedynie kłopotów połączeniowych z innymi z Hei.
 0  
Pewnie przyczynia sie do tego też reklama "Simplus Maximus" skoro te 1500 minut to taka rewelacja to darmowe rozmowy do wszystkich w play to chyba wiecej niż te 1500 minut a więc lepsza oferta.
 0  
Prosta stawka jak u innych i ważność konta jak w play, i ludzie zostają.
 0  
TYLKO PLAY może was wyzwolić....:P
 0  
Faktycznie nie widać w sumie takiego boomu na przenoszenie. I tak jak myślałem Play zyskuje głównie dzięki Plusowi. @HD Fan, tak jest tańsza ale za to bardziej ograniczona poprzez zasięg. Jeżeli nie będziesz w zasięgu Play zapłacisz bandyckie 12gr/100kB. Są w Play też pakiety na roamingu Plusa ale cenowo nie różnią się od tych które oferuje konkurencja. Więc sam widzisz że ta taniość nie jest taka różowa. @Telemaniak -> jak widać wszystkie oferty Plusa są mało atrakcyjne...
 0  
Czy dla polskich za przeproszeniem "operatorów" pre paid będzie się kiedyś liczył klient? Kiedy w końcu będzie tutaj jak w Wielkiej Brytanii oraz innych cywilizowanych krajach europejskich, gdzie konto jest ważne na wieki wieków, a aby utrzymać aktywny numer należy wykonać jedno połączenie raz na pół roku?
 0  
Wiesz, segment pre-paid jest dlatego mniej ważny bo nie przynosi stałych minimalnych dochodów określonych na określony czas. Klient oferty na kartę doładuje albo i nie konto. Zaś abonamentowy musi płacić minimum abonament który sobie zażyczył i to przez określony czas w umowie. Zawsze klienci abonamentowi będą bardziej poważnie brani pod uwagę bo to oni są główną dźwignią dochodu dla operatorów.
 0