Łukasz Szewczyk09.09.2010 (22:15)1 komentarz

Windows Phone 7 : Premiera za dwa miesiące?

Powoli potwierdzają się informacje dotyczące premiery nowego systemu firmy Microsoft dla telefonów komórkowych - Windows Phone 7. Premiera odbędzie się w pierwszej połowie października.
Podczas minionych wakacji Kevin Turner, COO firmy Microsoft, przy okazji prezentacji nowego systemu mobilnego zapowiedział, że europejską premierę Windows Phone 7 zaplanowano na październik 2010 roku.

Dziś znana jest pełna data premiery. Według serwisu Pocket-lint, Microsoft nowy system do komórek ma wydać dokładnie 11 października 2010 roku w Nowym Jorku. Jeszcze w tym samym miesiącu na rynku pojawią się pierwsze telefony komórkowe wyposażone w "siódemkę".


Przypomnijmy, że opracowując serię Windows Phone 7, Microsoft przyjął nowe podejście do oprogramowania telefonu. Inteligentna konstrukcja telefonu obejmuje jego wzornictwo, jak również podejście do łączenia usług. Nowe telefony Windows zrywają z tradycyjnymi ikonami. Ekran początkowy Windows Phone 7 zawiera aktualizowane w czasie rzeczywistym „tablice”, które łączą informacje z różnych źródeł. Kiedy użytkownik utworzy „tablicę” związaną z przyjacielem, będzie mógł szybko obejrzeć jego najnowsze zdjęcia oraz wpisy spoglądając na ekran początkowy. Każdy telefon Windows Phone 7 będzie wyposażony w sprzętowy przycisk uruchamiający wyszukiwarkę Bing. Ma to zapewni szybki dostęp do wyszukiwania z dowolnego miejsca w telefonie. Windows Phone 7 zapewni także integrację usług za pośrednictwem hubów informacyjnych Windows Phone, które łączą pokrewną treść z Internetu, aplikacji i usług w pojedynczy widok.


Partnerzy Microsoft z całego świata zobowiązali się dołączyć telefony Windows Phone 7 do swojej oferty. Firmy Dell, HTC, Samsung, LG oraz Asus poinformowały, że pracują nad smartfionami, które zostaną wyposażone w nowy system.
MobileMarketing.pl/Pocket-lint.com/Microsoft/wł.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Nie za dwa miesiące tylko chyba za miesiąc bo po obecnym wrześniu mamy już październik, chyba, że coś się w tym względzie zmieniło :)

A tak odnośnie samego systemu to ciekaw jestem czy zdobędzie popularność i czy ochłodzi nieco zapał do Androida...?
 0