Łukasz Szewczyk17.11.2010 (20:30)16 komentarzy

Prywatne SMS-y wyciekły z Orange

Telefonia komórkowa Orange zanotowała poważną wpadkę. Z powodu błędu technicznego przy wysyłaniu SMS-a z bramki internetowej można było przeczytać treść cudzych wiadomości. Operator przeprasza.
Dziesiątki prywatnych, w większości bardzo intymnych SMS-ów mógł przeczytać użytkownik internetowej bramki SMS-owej komórkowej sieci Orange - informuje Dziennik.pl.
Zdarzenie miało miejsce w dniach od 9 do 17 listopada 2010 roku. Problem polegał na tym, że po wysłaniu SMS-a z internetowej bramki, na ekranie wyświetlała się przy okazji treść cudzych SMS-ów wraz numerem telefonu.

Pomarańczowy operator przyznaje się do błędu i tłumaczy, że zawiodła technologia, ale usterka została naprawiona. Na szczęście - jak zapewnia Orange - problem dotyczył tylko jeden osoby. Operator zapewnia, że skontaktuje się z klientem i zaproponuje zadośćuczynienie (m.in. zmianę numeru).
Dziennik.pl

Komentarze (1 - 10 z 16)

Dobrze, że nie trwało to długo i dotyczyło tylko jednej osoby, i co ważne operator przyznał się do winy i przeprosił.
 0  
Wcale nie dobrze. Coś takiego nie powinno mieć miejsca NIGDY
 0  
Ja nie mówię, że dobrze, ale przez błędy systemu jak widać może się tak dziać. Stwierdzam jedynie fakt, że szybko to naprawili i potrafią się przyznać do błędu. Przyzwyczaiłem się, że jak różne firmy zanotują wpadkę (nie koniecznie telekomunikacyjne) to zazwyczaj się wypierają i udają, że są "czyści".
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 17 listopada 2010 o 21:47:39 przez Yankes).
 0  
Po za tym zaoferowali rekompensatę.. na to bym trochę jednak poczekał, ale jeśli to prawda to dobrze..
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 17 listopada 2010 o 21:48:39 przez Yankes).
 0  
tak Yankes, nie mówisz że dobrze tylko piszesz, że dobrze. Czyli niedobrze, że dobrze napisałeś dobrze. W sumie to dobrze!!
 0  
Coraz więcej cymbałów tutaj pisze. Popieram Yankesa.
 0  
przyznal sie jak juz wszystko wyszlo na jaw... jakby sie nie wydalo to by sie nie przyznal :
 0  
to mi kuźwa wyciekły jak mi graś pisał, że będzie mi dziś strugał pod stołem
 0  
zaproponuje zadośćuczynienie - ZERWANIE UMOWY - nie chcialbym miec nic wspolnego z ta siecia !!
 0  
Taka prawda ze jak by to nie wyciekło to wcale by nie było przeprosin. Ale takie pajace jak cosik_ktosik cieszą że orange przeprasza za coś co się nie powinno stać. Stało się i do tego wyciekło do media2 więc jest afera i teraz łaskawie przerosili. Mają kiepski system więc powinni go poprawić a nie kajać się przed jakimiś "cymbałami"
 0