TP10.03.2006 (18:53)54 komentarze

Internet w Heyah za darmo! Aktualizacja...

Dyskusje na forach internetowych poświęconych telekomunikacji i grupach dyskusyjnych wrą. Wszystko z powodu wykrycia błędu, który umożliwia korzystanie z internetu w sieci Heyah zupełnie za darmo! Proszę sie rozluźnić i przyzwyczić - to i tak nie potrwa długo.
Każda karta SIM pre-paid jest nieaktywna do momentu wykonania pierwszego połączenia. Tak jest w każdej sieci. Błąd zabezpieczeń Heyah polega na tym, że jeśli za pomocą internetowego biura obsługi użytkownika aktywujemy sobie usługę transmisji danych, zanim wykonamy pierwsze połączenie z nowej karty SIM - opłaty za połączenie z internetem nie będą naliczane.
Postanowiliśmy sprawdzić te rewelacyjne doniesienia.

Za 5 złotych zakupiłem Starterek z kartą SIM sieci Heyah. Po umieszczeniu jej w telefonie zalogowałem się do internetowego serwisu samoobsługowego dla użytkowników sieci. Przy weryfikacji danych należy podać numer telefonu oraz cztery ostatnie cyfry kodu PUK. W ramach potwierdzenia otrzymałem wiadomość SMS z jednorazowym hasłem, które jest niezbędne do zalogowania.

Aktywacja transmisji danych zajęła dosłownie chwilę, po wylogowaniu otrzymałem komunikat systemowy o włączeniu usługi.

Łączymy się z darmowym internetem..

Konfiguracji telefonu najłatwiej dokonać poprzez zdalny konfigurator sieci Heyah. Gdy odpowiednie opcje w telefonie są już ustawione, aktywujemy profil transmisji danych, podłączamy modem (telefon komórkowy) do komputera i standardowo konfigurujemy nowe połączenie sieciowe, zgodnie z instrukcjami na stronie sieci.

Skutek?

Działa! Poniżej przedstawiamy zrzut ekranu z internetowego serwisu samoobsługowego ze stanem konta po pobraniu ok 10 MB danych. Nie ubyło ani grosza! Dla pewności wylogowałem się, wyłączyłem połączenie internetowe i sprawdziłem jeszcze raz. Kwota na koncie bez zmian! :)


Czego potrzebujesz, żeby surfować za darmo?

1. starter Heayh za 5 zł. (4 zł na koncie)

2. odpalamy starter, ale NIE wykonujemy żadnego połączenia

3. logujemy się na www.heyah.pl/samoobsluga, podajemy swój nr telefonu i kod PUK

4. aktywujemy transmisję danych GPRS

5. konfigurujemy modem (telefon) zgodnie z instrukcjami na stronie sieci Heyah (APN: heyah.pl, użytkownik i hasło: heyah)

6. Konfigurujemy połączenie sieciowe. (nr tel. *99#)

7. Śmigamy za darmo :)


W praktyce: prędkość osiągana przy transmisji danych w sieci Heyah zależy od standardowych czynników, czyli lokalizacji, obciążenia sieci, użytego modemu (działa również z EDGE). Używając telefonu GPRS udało mi się osiągnąć transfer rzędu ok 58 kb/s.

Przypomnijmy, że opłaty za korzystanie z internetu w sieci Heyah zgodnie z cennikiem wynoszą 20 gorszy za 50 KB wysłanych i odebranych danych.

Niestety nie mieliśmy możliwości sprawdzić czy również inne pre-paidy podatne są na tego typu błąd. Ale zachęcamy użytkowników do opisywania swoich spostrzeżeń na ten temat :)

UPDATE !

Z ostatnich obserwacji wynika, że wyżej opisana metoda już nie działa. Stan konta zmniejszył się z 4 zł do 0,68 zł :) Drugi screen przedstawia aktualny stan rzeczy na "testowym" starterze.
telefon.gsm.pl

Komentarze (1 - 10 z 54)

dobry bajer
 0  
eee era ma to samo
 0  
era ma to samo bo era to heyah :) dobre - ktoś wpadł pewnie przypadkiem. a teraz skoro zostało to ujawnione to za chwilkę era wszystko ukróci hehe
 0  
W poniedziałek kupie sobie starterek najtańszy na ryneczku :D
 0  
Usuńcie to bo zablokują!!!
 0  
ale to dziala na kompie czy na telefonie ???
 0  
to działa tu i tu.
 0  
Dobrze,ze przez weekend dzial IT nie dziala w PTC... :) Jesli faktycznie potrwa to jeszcze kilka dni,to szybiutko wylacza taka mozliwosc:)
 0  
to naprawede działa!!!!!!!!!!!!!!!!
 0  
działać może działa ale to zwykła kradzież - mimo że mam możliwość skorzystania z tej możliwości i okradania operatora to mimo to tego nie uczynię - nie lubisz jak ciebie okradają to sam nie kradnij !
 0