Łukasz Szewczyk11.01.2011 (18:54)7 komentarzy

Plus ma umowę na iPlus w CDMA

Komórkowa siec Plus w najbliższym czasie będzie mogła spełnić swoje zapowiedzi i wprowadzić do oferty usługę iPlus w technologii CDMA. Operator podpisał umowę z Nordisk Polska, której zasięg obecnie wynosi 75% powierzchni kraju.
Spółka Nordisk Polska, której wyłącznym właścicielem jest Polkomtel, informuje o wypełnieniu wymagań rezerwacyjnych postawionych w koncesji UKE. Zgodnie z przyznaną koncesją Spółka miała obowiązek zapewnić pokrycie 75% powierzchni kraju do końca grudnia 2010 roku.
Aby wypełnić zobowiązania koncesyjne, Spółka wybudowała sieć 179 stacji bazowych w technologii CDMA 420 z możliwością świadczenia usług szerokopasmowej transmisji danych oraz usług głosowych, w tym usług dyspozytorskich.

Spółka zamierza wypełnić również dalsze zobowiązania postawione przez Urząd Komunikacji Elektronicznej i do połowy 2011 roku zapewnić pokrycie 95% powierzchni kraju usługami świadczonymi za pomocą swojej sieci. W celu realizacji tego zobowiązania spółka wystąpiła z wnioskami o kolejne 214 pozwoleń radiowych, co pozwoli zrealizować planowane pokrycie w ramach kolejnych inwestycji.

Dodatkowo Nordisk Polska podpisał umowę o dostępie hurtowym z Polkomtel, umożliwiającej operatorowi sieci Plus dostęp do usług świadczonych przez Nordisk Polska przez okres 5 lat, z możliwością przedłużenia.. Umowa ta umożliwia Polkomtel sprzedaż usług detalicznych we własnej sieci sprzedaży na bazie dostępu hurtowego do sieci Nordisk w technologii CDMA 420.
Plus

Komentarze (1 - 7 z 7)

Nie dajcie się nabrać na CDMA w Plusie będzie taki sam badziew jak teraz w Orange.
 0  
CDMA i WCDMA to to samo ? w orange zawsze mam WCDMA czym to sie rózni?
 0  
@fiat - CDMA i WCDMA to nie jest to samo. WCDMA jest to inaczej UMTS.
 0  
Spox, iPlus niech robi to CDMA, jak minie pare lat to może kupie SIMDATE do przetestowania netu iPlus-owego, jak będzie działał lepiej niż do tej pory to może będę klientem, jak nic się nie zmieni to oleje tego iPlus-a i będę każdemu odradzał korzystanie z iPlus-a.
Tylko od Plusa zależy czy zrobi to dobrze czy schrzani i jak to się odbije na ilości klientów.
 0  
a do czasu zrobienia przez iPlus-a lepszych warunków będę dawał zarobić PLAY ONLINE który już dziś ma najlepsze warunki, a jak iPlus jak już wcześniej pisałem za parę lat będzie miał do kitu warunki czyli takie jak dziś to tym lepiej dla PLAY ONLINE który zarabia na tym,że iPlus ma gorszą ofertę.
 0  
Kupiłem w orange neta CDMA po paru miesiącach zrobili limit 3GB potem redkość spada nie kupujcie tego CDMA W Plusie też pewnie zrobią limit a przeciesz płacimy i wymagamy
 0  
Miało być w drugiej połowie 2010 a póki co mamy 2011 i nie ma...
Miałem w Orange CDMA w zasadzie od początku jak uruchomili tę usługę i muszę przyznać, że na początku działało całkiem sprawnie. Niestety z biegiem czasu było tylko gorzej - najpierw nastąpiło odczuwalne spowolnienie prędkości przesyłu (no chyba, że ktoś używał internetu głównie pomiędzy 3 a 6 rano) później doszło do tego zrywanie sygnału i trzeba było na nowo łączyć się z serwerem. Dałem sobie spokój i wypowiedziałem umowę - generalnie nie polecam - no chyba, że ktoś nie ma wyboru...
 0