Łukasz Szewczyk13.02.2011 (19:00)37 komentarzy

Przenoszenie numerów będzie płatne?

W 2010 roku komórkowego operatora zmieniło 860 tys. Polaków - wynika z danych Orange. Rośnie natomiast tzw. zjawisko "wirtualnych przeniesień". Z klei rzecznik sieci Play poinformował, że są plany wprowadzenia opłat za zmianę sieci.
Obecnie zmiana operatora z zachowaniem dotychczasowego numeru jest darmowa i trwa raptem jeden dzień. Takie udogodności powodują, że coraz więcej użytkowników komórek dokonuje zmiany sieci, z kolei operatorzy kusza specjalny promocjami. Jednak wkrótce może się to zmienić.
- Pojawiła się inicjatywa wprowadzenia opłaty za przenoszenie numeru. Tym razem koszt ponosiłbym nie klient jak kiedyś, ale operator biorca. Koszty operacji wyceniane są na około 50 zł. (...) Ciekawe jest to, że jej wprowadzenie postulują Ci, którzy na MNP tracą najwięcej. Przyznam się, że nie rozumiem tej logiki. Zamiast skoncentrować się za zatrzymaniu klientów lepiej na tym zarabiać dzięki sztucznej opłacie? - informuje na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci Play.

Play jest operatorem, który w 2010 roku pozyskał najwięcej klientów. - W 2010 roku operatora zmieniło ponad 860 tys. kart SIM z ogólnej liczby ponad 47 mln, których używają Polacy. Statystycznie to ok. 1,83 proc. Najlepiej wyszedł Play - przyznaje Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Grupy TP.

Jabczyński zwraca jednak uwagę na tzw. zjawisko "wirtualnych przeniesień". Być może dodatkowa opłata spowoduje, że zniknie to zjawisko. - Chodzi o sprytnych klientów, którzy zobaczyli, że opłacało się bardziej kupić starter jednego operatora, zarejestrować go i przenieść numer do drugiego, niż od razu wziąć jego ofertę. Skalę zjawiska trudno policzyć, ale może to być całkiem spory odsetek - dodaje rzecznik Grupy TP.

Komentarze (1 - 10 z 37)

Ciekawe kto wpadł na ten pomysł ? xD
renjfgtkmbbbbbbbb re577ggggggg 13.02.2011 (19:13:38)
 0  
Pobieranie opłat od klientów za zmianę operatora byłoby niezgodne z Polskim prawem
 0  
oczywiście, pobieranie opłaty za przeniesienie jest niezgodne z prawem, ale w heyah kiedy zapytałem o możliwość przeniesienia nr do PLUS`a dowiedziałem się, że oczywiście jest to możliwe, ale na koncie SIM musi być minimum 50zł! których oczywiście nie odzyskam....

wiec wydzwoniłem całą kasę z karty i ją pociąłem, a sam kupiłem sobie starter plus`a i jestem jego szczęśliwym posiadaczem.

pozdrawiam
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 13 lutego 2011 o 19:43:12 przez grzegorzg).
 0  
To podaj paragraf.
 0  
smsowiec
naucz sie czytac
 0  
#grzegorzg dziwne, jakieś trzy tygodnie temu przenosiłem nr z Heyah do Plusa mając jakieś grosze na koncie Heyah - nie było z tym żadnego problemu.

Ktoś Cię błędnie poinformował!
 0  
no wystarczylo by sprawdzic od kiedy numer jest aktywny, no ale po co. to by bylo zbyt proste
 0  
niech spadają na drzewo. Darmo jest i jest dobrze. Zwiększyło to bardzo konkurencję na naszym rynku. Tam, gdzie trzeba płacić (patrz Niemcy) jest zastój cenowy. Wolny rynek ma być!
 0  
Rzecznik Orange ostatnio ostro pogrywa z rzecznikiem Play, teraz ma pretensje o wirtualne przeniesienia, hehe A metoda jest prosta, aby nie dawać na wstępie wszystkim osobom jakiejś puli pieniędzy jak to robi Play, no ale przecież klientom to bardzo na rękę.
 0  
PLUS ogólnie cofa się w rozwoju (Simplus) bo jak można w roku 2011 wprowadzić taki wynalazek jak zerowanie pieniędzy 10 dni po tym jak skończyła się ważność konta - możliwość wykonywania rozmów wychodzących ????
CO TO ZA PRAKTYKI ???
TO JEST ZŁODZIEJSTWO!
TO SĄ MOJE PIENIĄDZE a nie jakieś tam wirtualne WIĘC WARA WAM OD NICH !!!!

A WAŻNOŚĆ PO DOŁADOWANIU 5 DNI, 10 LUB MIESIĄC TO JAKAŚ KPINA?
Dużym operatorom pier..li się w głowach !!!!!!!!!!!!!!
Za chwilę będą podnosić ceny rozmów do 1,99zł / minutę oczywiście z minutowym naliczaniem:)))
 0