Łukasz Szewczyk20.02.2011 (19:30)18 komentarzy

Vodafone wciąż zainteresowany Plusem?

Do końca miesiąca zainteresowane podmioty mogą składać wiążące oferty kupna Polkomtelu, operatora komórkowej sieci Plus. Okazuje się, że polski operatora wciąż jest w zainteresowaniu brytyjskiego Vodafone.
Polscy udziałowcy od dawna zapowiadali wycofanie się z Polkomtela, operatora komórkowej sieci Plus. Do sprzedaży swoich akcji postanowił dołączyć także Vodafone, który nie był zainteresowany utrzymywaniem mniejszościowych udziałów w Plusie.
Jak już informowaliśmy, zainteresowanie kupnem Plusa jest spore. Do końca lutego 2011 roku zainteresowane podmioty mają czas na składanie wiążących ofert. Wśród zainteresowanych są fundusze private oraz światowi gracze telekomunikacyjni m.in. TeliaSonera czy America Movil. Z polskich graczy Plusem interesuje się Zygmunt Solorz-Żak.

Okazuje się, że Vodafone wciąż jest zainteresowany Plusem. Jak podaje Puls Biznesu, brytyjski operator opowiada się za sprzedażą Polkomtelowi inwestorowi finansowemu, by mieć furtkę do powrotu do Polski. Z kolei dla polskich akcjonariuszy liczy się cena - wartość Plusa wyceniają na 18 mld zł.

Komentarze (1 - 10 z 18)

To już jest nudne.
W każdym razie mnie już od czasu PF w Plusie już nie ma czyli jakieś 1,5 roku.
Może wrócę, ale raczej się nie zanosi, bo już nie będzie polskiego operatora, więc jedynym wyznacznikiem zostanie cena i miesięczny koszt utrzymania telefonu.
 0  
Jak już tak kochasz Plusaka to weź sobie Playa - on też działa pod Plusem a więc to są bliźniacze siostry. Przynajmniej w Playu zaoszczędzisz.
tuBiedronka się kłania 20.02.2011 (21:36:06)
 0  
Mnie też już męczy ta mydlana opera. Ale im więcej zamieszania w komentarzach tym temat będzie dalej poruszany.
 0  
I TAK SIĘ SPRZEDA NIEMCOM TAK JAK INNE.
 0  
Kresek zaciekawiłeś mnie.
Wymień mi te INNE.
 0  
Z jednej strony jak taka telefonica wejdzie do Polski to Plus zniknie niemiłosiernie i klienci nie będą zadowoleni. Jak wejdą fundusze, to będą ciągnąć z marki, żeby potem ja jeszcze sprzedać z zyskiem. Faktycznie trochę dla klientów telenowela
 0  
niewiem kto madry sprzedaje kure znoszącą złote jaja i jaki to ma sens ? nahapac sie i sprzedac dochodowy interes?

Co do sentymentu do polskosci to moim zdanie coś polskie to Państwowe , a nie prywatne spółki spółeczki , śmieszne też to że niby państwowe a 49% w obcych rekach , heh ,
 0  
mateush

No bo w perspektywie krótkofalowej tu chodzi o to,żeby zarobili ci co to sprzedadzą, a nie np. Państwo na podatkach z zysków przez długie lata, jak kupi zagraniczny właściciel to Państwo na podatkach będzie zarabiało tylko które Państwo czy to z którego pochodzi właściciel czy jakiś raj podatkowy bo Polska ma przepisy, które umożliwiają płacenie podatków za granicą w przeciwieństwie do takich Niemiec, które kazały płacić podatek w Niemczech firmom działającym w Niemczech, Polska tego jeszcze nie zrobiła, czy zrobi, to się okaże.
 0  
Dla klienta to bez znaczenia czy sieć się nazywa Plus czy Vodafone czy America Movil, dla klienta jest ważne za ile złotych ma ile minut, w jakiej cenie są telefony i jakie są pakiety, więc na gorsze nie powinno się nic zmienić jeśli wziąść pod uwagę,że Plus ma oferty dla stałych abonentów takie same oferty jak dla nowych, albo gorsze bo z minutami tylko do sieci, więc dla klientów nic się na gorsze nie powinno zmienić o ile nie przejmie tego Solorz i o ile nie zmieni sieci Plus na sieć Cyfrowy Polsat z żółtym logo i czarnymi napisami, a jak zacznie majstrować przy ofercie może ją tylko pogorszyć, jak właścicielem Plusa będzie kto inny niż Solorz będzie tylko lepiej dla klientów, no a z podatkami tak jak pisałem, mogą być płacone za granicą legalnie bo prawo Polskie się na to godzi.
 0  
A Solorz sobie czyta na media2 i myśli: no kolejny chętny na mojego plusika - job twoju mać!
 0