Łukasz Szewczyk14.05.2011 (0:12)29

Nowy Plus internet mobilny - większe limity

Komórkowa sieć Plus przy okazji nowej strategii "Daj o siebie zadbać" odświeżyła także ofertę na mobilny Internet, zwiększając m.in. limity danych w ramach abonamentu. Obecnie klienci mogą liczyć na dwa razy większe limity danych.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 20 z 29)

Dla porównania w Erze za 39 zł dla stałych klientów są 3 GB !

To jest nieudolna odpowiedz na to, co ich czeka po wejściu T-Mobile na rynek. Wszyscy w Erze się śmieją z tych ofert nowych plusa.
 0  
@nippy
jak można odpowiedzieć , na coś , czego jeszcze nie ma?
Panowie z Play ...zapominacie , że jak ktoś już ma internet w Plusie , to ma gdzieś Wasz Play. Dlaczego? ot przedłuża umowę na 12 m-cy bez modemu i ma za 57 zet 8GB + bez limitu w nocy. Idąc do Play dostaje to samo za 59 zet w jedynej sieci 4G ...z dwa razy mniejszym transferem (2Mb/s)
Więc chyba lepiej mieć za 2 zet mniej 4Mb/s w sieci 3G :D
 0  
DLA PRE-PAIDA NIC NIE ZROBILI , LIPA JAK NIC , TU TO JEDYNIE W NIELICZNYM STOPNIU POPRAWILI
 0  
aadvark

Narazie to Plus ma tak słaby zasięg w średnich i małych miejscowościach,że jakoś trudno zauważyć te 4 MB/s w Plus-ie przy prędkości GPRS-EDGE. Plus musi jeszcze poprawić zasięg na 3G jeśli chce zdobyć klientów, ulepszenie taryf to krok w dobrym kierunku ale jednak zasięg Plus musi ulepszyć bo inaczej ludzie nie będą korzystać z netu w GPRS-EDGE.

Jak porównujesz ofertę bez modemu w Plus to porównaj to do oferty bez modemu w PLAY, a jak z modemem to z modemem w obydwu sieciach.

Są też na tym świecie ludzie których nie interesuje oferta bez modemu.
 0  
nippy

Testowałem net w Erze nie tak dawno temu.

Kupiłem starter, włożyłem sim do modemu, na programie był zasięg 3G i prędkość ok ale jak się połączyłem to prędkość od razu spadła na EDGE i tyle z tego całego zasięgu 3G w Erze jest w niektórych miejscach w naszym kraju.

Net Ery działał w prawdziwie żółwim tempie.

Co będzie po wejściu T to się jeszcze okaże, ja myślę,że cudów nie będzie i,że tacy ludzie jak ty, którzy liczą na wiele z powodu zmiany logo z Era na T mogą się zwyczajnie zawieść.
 0  
@....
masz kłopoty jak widzę z rozumieniem tekstu :D Piszę o obecnych abonentach internetu w Plusie. Siedząc w swojej sieci nie muszą brać modemu , żeby mieć taką prędkość . W Play muszą wziąć , bo to sieć 4G :D i dostaną dwa razy mniejszy transfer w jedynej sieci 4G :D . Co do Twoich bajek , to są tylko bajkami. Testy UKE pokazały ile jest warta każda sieć i.... nie oszukuj się :D
PS
wkrótce UKE przebada parę szlaków kolejowych i się przekonamy , co jest warta każda sieć. Chcesz się założyć która wypadnie najgorzej? :D
PS nr2
nie masz podstawowej wiedzy do testowania :D
Pozdrawiam
 0  
aadvark

Problemy z rozumieniem tekstu to chyba ty masz.
Po co ktoś ma brać ofertę bez modemu z dwa razy większym limitem skoro już na początku przy pierwszej umowie wybiera się taką taryfe jaki limit się wykorzysta, podwójny limit to jest coś czego ludzie mogą nie wykorzystać, ci którzy dopasowali taryfe pod swoje potrzeby, za to modem przy przedłużeniu umowy albo przy nowej umowie może się przydać bo można go używać jeśli stary modem nie działa na jakimś zasięgu albo sprzedać.

Testy UKE testami UKE.
Po to są startery netowe w każdej sieci, po to jest okres próbny w którym można zwrócić net mobilny,żeby ten net przetestować.
Ja testuje najprościej jak można czyli wkładam SIM-a do modemu i odpalam połączenie bo tak normalnie używa się net-u mobilnego, na takim teście wychodzi najlepiej jaka sieć ma jaki zasięg i jaką prędkość - skoro uważasz to za zły sposób testowania to ciekawy jestem w jaki sposób ty byś to przetestował. Tylko mi nie pisz,że opierasz się tylko na testach UKE i,że nie testujesz w praktyce jak działają sieci bo bez testowania w praktyce do dziś myślałbym,że Era śmiga w mojej miejscowości na 3G bo taki ma zasięg w programie 2G i 3G, a po połączeniu netowym zostaje tylko EDGE kiedy PLAY ma HSPA na przemian z WCDMA na 2G i na 3G.
Przetestuj w praktyce to przestaniesz powoływać się na różne testy gdzie ludzie przeprowadzający te testy w ogóle mogli nawet nigdy nie być w miejscowości w której mieszkasz, więc takie testy nie są zbyt obiektywne.
Zawsze najlepiej przetestować jak net mobilny działa w konkretnej lokalizacji i się dowiesz jak działa.

i taka mała ciekawostka
był kiedyś news,że Era i Orange udostępniają sobie zasięg nawzajem,że klienci Ery będą się mogli przełączyć na zasięg Orange, a klienci Orange na zasięg Ery, okazuje się to kompletną klapą bo wtedy kiedy testowałem ten net od Ery próbowałem się z ciekawości zalogować do Orange bo wg news-a powinna być taka opcja i wyskoczył komunikat,że sieć niedostępna czy coś w tym stylu, więc w praktyce nie można się zalogować z takiej Ery do zasięgu Orange mimo tej współpracy czy już być może niby współpracy o której kiedyś był artykuł.

Wyśmiewaj się z PLAY póki możesz, jak PLAY jeszcze bardziej rozbuduje zasięg 3G i 900 UMTS to wtedy już nie za bardzo będziesz się mógł śmiać z PLAY-a bo się okaże,że to PLAY będzie miał najwięcej nadajników 3G i 900 UMTS z każdej sieci, no może nie najwięcej ale połączenia będą w o wiele lepszej jakości niż w sieciach z W3, zresztą w miejscach gdzie już są nadajniki 3G i 900 UMTS PLAY już dziś ma o wiele lepszą jakość rozmów niż sieci z W3.
 0  
Czy poza tymi limitami coś jeszcze się zmieniło? Ceny dość wysokie- przynajmniej porównując do pozostałych sieci. W orange ceny minimalnie wyższe, ale przy tym ma się dostęp do całej masy przywilejów (chociażby nielimitowany transfer nocny). Teraz jeszcze wprowadzili oferty z tabletami i netbookiem (zarówno we free jak i biznesie). Zmiana na pewno na plus, choć tak jak wspomniałam- wciąż jest im nieco daleko do konkurencji. Przynajmniej jeśli chodzi o net.
 0  
Aga115

To jest racja co piszesz, no ale te limity czyli zmiany taryf na korzystniejsze to jest już jakiś krok Plus-a w dobrym kierunku, przydałby się jeszcze lepszy zasięg w całym kraju np. 3G w małych i średnich miejscowościach.

Oferty z notebookiem jak oferty abonamentu z telefonem powinny być standardem w każdej sieci.
 0  
@...
rozbawiasz mnie :D pokazujesz właśnie jak czytasz ze zrozumieniem :D po co? cóż...głupie pytanie ,a nawet bardzo... otóż podpisując umowę np 4GB dwa lata temu , to nie to samo co dwa lata później . świat idzie do przodu.
Nigdzie nie było newsa , że era z orange udostępniają sobie infrastrukturę , ale , że kiedyś to mają dopiero zrobić.
Upłynie wiele wody w Wiśle nim play dorówna zasięgiem i jakością W3 :D
 0