Łukasz Szewczyk04.06.2011 (19:15)20 komentarzy

Milion Polaków zmieni operatora

W tym roku aż milion klientów może zmienić operatora komórkowego zachowując swój dotychczasowy numer - wynika z raportu "Mobile 2011" przygotowanego przez Internet Standard.
W 2010 roku na zmianę operatora z zachowaniem dotychczasowego numeru telefonu, czyli MNP (Mobile Number Portability) zdecydowało się 863 tys. klientów sieci komórkowych w Polsce - podają autory raportu "Mobile 2011". W tym roku liczba klientów zmieniających operatora może przekroczyć milion.
Z prezentowanych w raporcie danych wynika, że w 2010 roku najwięcej numerów przeniesiono do sieci Play (558 tys.). Ten operatora, dzięki swojej ofercie, cieszy się największą popularnością na rynku MNP. Konkurenci w 2010 roku przyjęli znacznie mniej numerów z innych sieci: Orange - 126 tys., Plus - 93 tys., Era - 76 tys., pozostali - 10 tys. kart SIM.

Z danych wynika także, że sieć Era w 2010 roku miała największy udział (37,4%) wśród operatorów pod względem oddanych numerów. Kolejne miejsce pod tym względem zajmują: Plus (31,9%), Orange (28%), Play (2,3%).
Internet Standard/wł.

Komentarze (1 - 10 z 20)

ja zmieniłem z plusa darmozjady do play!!!!!!
 0  
do fioletowego gluta az tyle za co za kiepską jakość obsługa bok internet to już masakra ale przecież to sieć 4 g za nie długo będzie 5 lub 6 g to net będzie śmigał jak formuła 1 powodzenia wole swoje Orange przynajmniej mam jakość bo mam Orange free na kartę
 0  
Ja przeszedłem z Plusa do Orange i jestem bardzo zadowolony.
 0  
ja mam jeszcze dwa lat umowę i nie mogę zmienić operatora na innego szkoda Orange mam najgorszą ofertę.
 0  
A ja wziąłem w Playu abonament a dodatkowo dali mi kartę na Mikołaja. Ale ponieważ w Playu zaczyna się robić nieco zbyt drogo, więc...z kartą przeniosłem się do mBanku gdzie rozmowy są za 19 groszy do wszystkich sieci. A atrakcja druga jest tam taka, że po rozmowie otrzymuję SMSa z podaniem kosztów rozmowy oraz czasu gadania. Dodatkowo jeszcze można prowadzić videorozmowę w cenie zwykłem - audio.
teram mam idealne rozwiązanie. 5.06.2011 (0:25:38)
 0  
@teram mam idealne rozwiązanie: i dlatego tez korzystasz z internetu Play'a? :)
 0  
Tak trzymajcie sie swoich sieci ichwalcie je ! ja po 13 latach płacenia w plusie 70 zl abo przeszedłem do play i teraz 10zl zamieniam na 30 igadam cały miesiac nieck ktos powie ze ma taniej !!!!!!!!!!!
 0  
PLAY to g***o . Nie mam nawet z niego zasiegu . Strasznie sie chwala ze maja 4g . To jest tylko naciaganie klientow . Poza tym PLAY tez zostanie kupiony przez zagraniczna siec .
 0  
Widzę, że numery przenoszą osoby, które posiadają abonamenty, dla paru minut więcej potrafią zjechać swoją dotychczasową sieć.
Prawda jest taka, że cena nie idzie w parze z jakością.
To tak jakby kupować 100% sok z markowej firmy albo hipermarketowski z etykietką "najtańszy" - przecież ktoś powie, że to i to jest sokiem przecież...
Play jest na pewno najtańszy, ale jakość tej sieci jeszcze pozostaje w tyle.

Posiadam Internet z W3 (nie napisze jaka sieć - bo zaraz mnie tu zjadą fanatycy play) i nigdy nie zamieniłbym jakości/prędkości swojego Internetu (ok 8-12 Mbit/s) na jakieś marne 1-2 Mbit 4G w PLAY. Żadna sieć z W3 nie robi sobie wstydu i nie pisze, że ma 4G, chociaż każda posiada HSPA+.

Tak samo nie kręci mnie przechodzenie do innej sieci, bo tam oferują lepsze telefony za 1 zł, no proszę, nie bądźmy dziećmi...
 0  
@...
Napisałem przecież, że znam ludzi, którzy przechodzą do Play bo tam oferują lepsze telefony za 1 zł (tak jakieś dzieci 15-letnie, co jest śmieszne). Nigdzie nie napisałem, że sam tak robię. Napisałem też, że przechodzenie do sieci, która ma gorszą jakość dla paru złotych to hipokryzja!

Nie mam w ogóle abonamentu, bo nie jest mi on potrzebny. W mojej sieci (W3) dostaję tyle darmowych rozmów przy doładowaniu (w tym do Play), że nie potrzebuje śmiesznego abonamentu za kilkanaście zł. W ogóle wypowiadają się tu ludzie, którzy posiadają abonament rzędu 30-40 zł i wymagają, żeby najlepiej dostać milion minut, i nieskończone smsy i Internet bez limitów ("bo jestem w tej sieci to mi się należy").

Ja akurat mieszkam na Górnym Śląsku, czyli duża aglomeracja. Tutaj Play wymięka nawet NodeB 900 Mhz nie tej sieci nie pomoże. Co z tego, że Play rozwija się stawiając przekaźniki 900 Mhz, jeśli stawia je chaotycznie, ze słabymi parametrami (proszę sprawdzić blogi fachowców w tej dziedzinie). Sieją zasięgiem na duże odległości, to jest duży plus, ale jak za dużo dzieci NEO będzie z tego przekaźnika korzystać, to będzie "super 4G". Ta sieć nie może sobie pozwolić na prędkości wyższe niż 4Mbity...

Proszę tak o to u mnie na Śląsku chodzi Play na tle innych sieci:
ERA: HSPA+ speedtest.net/result/1292535434.png (-87dBm, CSQ 13, QoS 21,6/5,7 Mbit)
ORANGE: HSPA+ speedtest.net/result/1292546791.png (-83dBm, CSQ 15, QoS 21,6/5,7 Mbit)
PLAY: HSPA+ speedtest.net/result/1287805582.png (-82dBm, CSQ 13, QoS 7,2/1 Mbit).

Cieszę się, że Play istnieje, bo jest konkurencja i mobilizuje to innych operatorów do modernizowania oferty i infrastruktury. Druga sprawa mieszkańcy małych miejscowości mogą mieć tani Internet UMTS zamiast EDGE, ale tak jak mówię, na Śląsku w dużej aglomeracji PLAY zostaje w tyle.
Pozdrawiam!
 0