Łukasz Szewczyk26.08.2011 (11:06)3 komentarze

Air3GII - bezprzewodowy router obsługujący 3G/4G

Na rynku pojawił się Air3GII - bezprzewodowy router obsługujący zewnętrzne modemy 3G/3.5G/4G dzięki wbudowanemu portowi USB. Router posiada takie funkcje jak NAT, firewall czy serwer DHCP.
Air3GII posiada port USB dzięki któremu możemy dzielić się swoim łączem internetowym z innymi za pomocą zewnętrznego modemu 3G/3.5G/4G. Dodatkowo przez wbudowany port WAN można dzielić się łączem z linii ADSL czy klasycznego modemu. Air3GII posiada funkcję wspierania WAN poprzez 3G – jeżeli połączenie internetowe nie powiedzie się z jednego źródła (WAN) router automatycznie łączy się poprzez drugie (3G), co pozwala użytkownikowi na komfortową pracę bez ingerencji w zmianę trybu połączenia. Funkcja ta jest niezwykle użyteczna podczas pracy w biurze czy rozrywki w domu, zabezpiecza ona połączenie tak, by móc komfortowo korzystać z zasobów Internetu.
Air3GII to urządzenie które jest odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie dostępu do Internetu w środkach transportu. Głównymi zaletami wyróżniającymi go na tle konkurencji jest znikomy pobór prądu plasujący się na poziomie 5V (opcjonalnie można dokupić adapter samochodowy CAR-100USB). Dołączając do tego bogatą funkcjonalność urządzenia, Air3GII jest idealny do dostarczania połączenia Internetowego w takich środkach transportu jak autokary, pociągi czy samoloty.

Aby móc korzystać z Internetu poprzez 3G/3.5G/4G wystarczy podłączyć modem poprzez port USB znajdujący się na urządzeniu. Air3GII został wyposażony w szereg sterowników popularnych firm produkujących modemy, dzięki czemu nie jest wymagana żadna instalacja sterowników – urządzenie obsługuje ponad 350 modeli modemów! Użytkownik ogranicza się tylko do wpięcia modemu w port USB . Karta SIM jest zabezpieczona hasłem? Air3GII pozwala na podanie hasła do karty na stronie konfiguracyjnej urządzenia, dzięki czemu możesz korzystać z zabezpieczonej karty i dzielić się Internetem ze wszystkimi. Router obsługuje modemy pracujące w technologiach HSPA+, EV-DO oraz obsługuje protokół TDSCDMA.


Air3GII umożliwia podłączenie smartfona – funkcjonalność ta jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie posiadają modemu 3G/3.5G/4G a chcieliby się dzielić swoim łączem z innymi. Zasada działania jest równie prosta jak przy podłączaniu modemu, wystarczy podpiąć smartfon do routera przy pomocy kabla USB i już można się cieszyć bezprzewodowym Internetem poprzez WiFi w każdym urządzeniu, np. w notebooku, tablecie czy innym smartfonie.

Cena - ok. 140 PLN brutto

Komentarze (1 - 3 z 3)

Koledzy a gdzie kupic te router?
 0  
Znalazłem w necie sklep litewski itbankeurope.com
 0  
LOL, pobór energii na poziomie 5V, dobrze że nie km/h
 1