Łukasz Szewczyk30.08.2011 (16:28)71 komentarzy

Cyfrowy Polsat uruchamia LTE do 100 Mb/s. Jakie ceny PolsatNet?

Cyfrowy Polsat rozpoczyna komercyjną sprzedaż usług internetu w technologii LTE, która umożliwia korzystanie z sieci z prędkością do 100 Mb/s. Przygotowano cztery taryfy PolsatNet z Darmowymi nocami oraz pakiety łączące Internet z telewizją cyfrową oraz telefonem.
Cyfrowy Polsat uruchamiając usługi LTE, przygotował z myślą o swoich klientach ofertę uniwersalną, zapewniającą w ramach jednej opłaty abonamentowej i jednego modemu dostęp do Internetu przy wykorzystaniu dwóch technologii – LTE i HSPA+. Taka konstrukcja oferty łączy w sobie zalety obydwu rozwiązań – wysokich parametrów LTE i mobilności HSPA+.
- Jestem przekonany, że przyszłość polskiego rynku dostępu do Internetu należy do technologii mobilnych, które będą zyskiwały na znaczeniu dla polskich konsumentów. Usługi o parametrach zapewnianych przez LTE w dłuższej perspektywie zrewolucjonizują rynek i nawiążą równorzędną walkę z Internetem kablowym – podkreśla Dominik Libicki, Prezes Zarządu, Cyfrowy Polsat S.A.

Użytkownicy mają do wyboru cztery pakiety danych, dostosowane do różnych potrzeb odbiorców. Dla internautów korzystających z zasobów sieci jedynie w podstawowym zakresie przygotowano Pakiet 3GB w cenie 29 zł. Pakiet 5GB w cenie 49 zł miesięcznie, jest adresowany do konsumenta, który chce odbierać i wysyłać większe pliki, np. zdjęcia lub mp3 oraz oglądać filmy w sieci.

Trzecia propozycja, przygotowana dla bardziej wymagających użytkowników to Pakiet 10GB za 69 zł. Klienci decydujący się na tę ofertę będą mogli grać on-line, a także pobierać duże pliki, w tym albumy muzyczne. Z kolei użytkownicy, którzy nie potrafią sobie wyobrazić życia bez stałego dostępu do Internetu, będą mogli wybrać Pakiet 25 GB, pozwalający na swobodne korzystanie z sieci w dowolnym zakresie. Za każdy miesiąc korzystania z takiej usługi trzeba zapłacić 99 zł.

Dodatkowo każdy użytkownik Internetu LTE Cyfrowego Polsatu będzie miał do dyspozycji opcję Darmowe noce, czyli aż 50 GB do wykorzystania w godzinach 0.00 - 8.00. Dzięki temu nie tylko zyska swobodę korzystania z Internetu, ale także spore oszczędności. Dla osób aktywnie korzystających z zasobów sieci przygotowano także jednorazowy pakiet danych o wielkości 1 GB, do wykorzystania przez całą dobę, w cenie 15 zł.

Klienci mogą wybierać pomiędzy umową na 12 i 24 miesiące. Przez pierwszych 7 dni mogą testować usługę i bez ponoszenia dodatkowych kosztów podjąć decyzję o kontynuowaniu umowy.

Internet LTE z telewizją cyfrową i telefonem
Internet LTE w Cyfrowym Polsacie można kupić jako osobną usługę lub razem z telewizją i telefonią komórkową w ramach Multioferty, czyli pakietu 3 usług dostępnych z jedną opłatą abonamentową, umową i fakturą. W Multiofercie klient w ramach opłaty za telewizję co miesiąc otrzymuje pakiet danych do wykorzystania w usłudze Internet oraz 90 minut w usłudze telefonicznej.

Modem dwusystemowy Huawei E398
Z Internetu LTE będzie można korzystać za pomocą nowoczesnych modemów E398 chińskiej firmy HUAWEI dostępnych w cenie od 1 zł i pracujących w następujących technologiach i częstotliwościach: LTE (900/2100/1800/2600 MHz), DC-HSPA+/HSPA+/UMTS (900/2100MHz) oraz GSM/GPRS/EDGE (850/900/1800/1900MHz).

Huawei - E398
Huawei - E398
Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci Cyfrowego Polsatu używając jednego modemu, mogą korzystać z obydwu usług dostępu do Internetu operatora, świadczonych w technologiach HSPA+ i LTE. Modem HUAWEI E398 pracuje w kanale 20 MHz, z maksymalną prędkością pobierania danych do 100 Mb/s i wysyłania – do 50 Mb/s dla LTE oraz 21,6 Mb/s i 5,76 Mb/s dla HSPA+. Wspiera systemy operacyjne Windows 2000, XP (SP2), Vista (SP1), Mac OS, Windows 7.

Modem oferowany jest w zestawie z anteną zewnętrzną magnetyczną (parapetową) LTE/HSPA+ lub „kominową” LTE Uni – wydawaną na życzenie. Zastosowanie anteny pozwala na poprawę jakości odbieranego sygnału oraz zasięgu, co przekłada się na wzrost szybkości transmisji danych. Do modemu Huawei E398 można dokupić router Huawei D105.

Zasięg usług LTE
Cyfrowy Polsat świadczy usługi w pierwszej na świecie sieci LTE 1800 MHz, która we wrześniu 2010 r. została uruchomiona przez Mobyland we współpracy z CenterNet. Sieć ta jest znacząco szybsza od pozostałych sieci działających w Polsce – pozwala na pobieranie danych z prędkością do 150 Mb/s, a docelowo do 326 Mb/s oraz wysyłanie danych z prędkością do 50 Mb/s, a docelowo do 86 Mb/s. W porównaniu do technologii HSPA+ czy UMTS charakteryzuje się dużo mniejszymi opóźnieniami i pozwala na obsługę znacząco większej liczby użytkowników. Urządzenia konsumenckie LTE oferowane przez Cyfrowy Polsat pozwalają na obsługę prędkości do 100 Mb/s przy pobieraniu danych i do 50 Mb/s – przy wysyłaniu.

Usługi LTE Cyfrowego Polsatu są obecnie dostępne na ponad 500 stacjach bazowych, w blisko 1300 miejscowościach. W kolejnych etapach sieć będzie sukcesywnie rozbudowywana.

Komentarze (1 - 10 z 71)

śmiech.... ceny koszmarne, i te limity... po co ta prędkość jak i tak nie da sie tego wykorzystać...
 1  
Klienci mogą wybierać pomiędzy umową na 12 i 24 miesiące. Przez pierwszych 7 dni mogą testować usługę i bez ponoszenia dodatkowych kosztów podjąć decyzję o kontynuowaniu umowy :O. to nie podobne do CP taka krótka umowa
 0  
no zobaczymy co z tego wyjdzie, miejmy nadzieję że szybko powiększą zasięg :-)
 1  
DROGO. mam nadzieje ze to gowno szybko upadnie.
Aśnaebaem (usunięte konto #20478) 30.08.2011 (17:06:40)
 1  
"Pakiet 5GB w cenie 49 zł miesięcznie, jest adresowany do konsumenta, który chce odbierać i wysyłać większe pliki, np. zdjęcia lub mp3 oraz oglądać filmy"
tyle zajmuje ściągnięcie jednego filmu w dobrej jakości
 1  
Śmiać się czy płakać? Porażka.
 1  
ktos kto potrzebuje duza predkosc to tego niestety nie wezmie, bo limity, wogole zastanawiam sie tak naprawde dla kogo mialaby byc ta oferta skierowana, to tak samo jakby kupic ferrari z ograniczeniem predkosci do 150km/h, albo bardziej pasujace fiata 126 p bez silnika, ceny koszmarne, ja za 59 zl brutto ma 19 GB i miedzy 2-3 mb/s w playu oczywiscie
 0  
LTE zdominuje 3G+ , Brawo cyfrowy Polsat
 1  
Halo! Halo! Panowie z Polsatu. Limity na internet skończyły się dawno temu.
Ja mam w UPC 30Mb/s bez limitu za 69zł brutto.
 1  
świetnie
 0