Łukasz Szewczyk29.10.2011 (20:29)8 komentarzy

Cyfrowy Polsat przejmie Info TV FM

Zygmunt Solorz-Żak buduje swoje telekomunikacyjne imperium. Po przejęciu Plusa, Narodowy Fundusz Inwestycyjny Magna Polonia w piątek - 28 października 2011 roku - zawarł z Cyfrowym Polsatem i Evotec Management Limited warunkową umowę sprzedaży udziałów spółki Info-TV-FM, operatora mobilnej telewizji (DVB-H) w Polsce.
Przedmiotem umowy jest sprzedaż wszystkich udziałów w kapitale zakładowym Info-TV-FM za łączną cenę wynoszącą ponad 28,962 mln zł, z której to kwoty NFI Manga Polonia otrzyma ponad 17,733 mln zł w zamian za 2427 udziałów w Info-TV-FM stanowiących 61,23% w kapitale zakładowym sprzedawanej spółki.

Info-TV-FM - to niezależny operator telekomunikacyjny zajmujący się emisją programów radiowych i telewizyjnych dla nadawców publicznych i komercyjnych na terenie całego kraju. Spółka posiada także częstotliwości do świadczenie telewizji mobilnej w Polsce.

Umowa została zawarta z zastrzeżeniem warunków zawieszających oraz warunku rozwiązującego. Podstawowym warunkiem zawieszającym jest doprowadzenie do podziału spółki poprzez przeniesienie części majątku na spółkę nowo zawiązaną (dalej zwaną INFO Operator). Przenoszony majątek obejmuje zasadniczo przedsiębiorstwo spółki, natomiast w spółce pozostawione zostaną nieliczne, wybrane składniki majątkowe, związane z decyzją Prezesa UKE z dnia 26 czerwca 2009 r. o rezerwację częstotliwości z zakresu 470-790 MHz przeznaczonych do świadczenia audiowizualnych usług medialnych, w tym rozprowadzania programów radiofonicznych lub telewizyjnych na obszarze całego kraju, w technologii DVB-H, w radiokomunikacyjnej służbie radiodyfuzyjnej, która następnie została zmieniona decyzją Prezesa UKE poprzez wykreślenie z niej technologii DVB-H, która to decyzja w związku z Podziałem również pozostaje w spółce.

Umowa nie dojdzie do skutku także wtedy, gdy w terminie siedmiu dni od daty zamknięcia nastąpi istotna zmiana Decyzji Rezerwacyjnej, uchylenie albo cofnięcie decyzji rezerwacyjnej, na mocy wyroku sądu lub decyzji organu administracji, choćby nieprawomocnych umowa ulega rozwiązaniu

Dodatkowo spółka Info-TV-FM podpisała z Cyfrowym Polsatem umowę serwisową, której przedmiotem jest świadczenie przez INFO-TV-FM na rzecz Cyfrowego Polsatu usługi emisji sygnału multipleksu w celu hurtowego oferowania audiowizualnych usług medialnych, w tym rozprowadzania programów radiofonicznych i telewizyjnych. Umowa została zawarta pod warunkiem zawieszającym przeniesienia własności udziałów INFO-TV-FM na Cyfrowy Polsat na podstawie opisanej powyżej umowy.

Komentarze (1 - 8 z 8)

Solorz jak widać dalej buduje swoje imperium telekomunikacyjne...
 2  
brawo dla solorza może on rozrusza dvb-h bo widać nikt tym nie był zainteresowany a teraz mając plusa i info-tv będzie naprawdę ciekawie czekam do końca roku i wracam do plusa :) być może nawet biznesową taryfę wezmę.
 0  
Solorz!!!! kup moje długi!!!!
 1  
teraz pytanie czy plus skoncentruje się na komórkach z dvb-h (w co wątpie bo tylko kibice piłki nożnej by mogli za to płacić, a cyfrowy polsat nie ma pełnych praw) czy może zrobić coś innego?
 0  
Cyfra kupuje n-kę, Polsat kupuje .... yyy ... InfoTvFm.
No cóż, jaka platforma takie zakupy.
Co do telefonu w Plusie, ma telefon w Plusie od ponad 5 lat (taryfa korporacyjna). Nic ciekawego, ale darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. ale np. IPhone prawie rok temu dostać nie mogłem, bo to, bo tamto,bo ... nasłuchałem sie pokrętnych wytłumaczeń. Nic specjalnego.
 1  
Myślę, że kupili to bo było tanio. 27 mln przy 18 mld za Plusa, to jakieś drobne :-)
Co do telewizji w telefonie, to myślę, że zbytnio się nie przyjmie. Kto by chciał wpatrywać się w tak mały "telewizorek" ? Posłuchać radia to co innego, ale żeby wpatrywać się w telefon i oglądać ulubiony serial ?
Takie jest moje zdanie, ktoś może mieć inne.
Żegnamy Pleja, witamy T-Mobile 31.10.2011 (11:58:59)
 0  
Potrzebny jest konkurencja dla Cyfry + i Polsatu Cyfrowego - bo inaczej ceny niebawem za abonament tv w 1 czy 2 platformie podskoczy do gory. Zobaczycie:-) to niebawem
 0  
Posiadam Nokie N96 i odbieram telewizję normalnie bez żadnych opłat. Brak Polsatu i TVN, ale są inne TVP1, TVP2, Tele5, Puls, Kino Polska, TVN Turbo, 2 kanały dla dzieci i kilka kanałów radiowych z czego mi 2 odbierają. Myślę, że jak Solorz przejmie TV FM, to skończy się oglądanie za FREE.
 0