Łukasz Szewczyk09.11.2011 (21:16)11 komentarzy

Zygmunt Solorz-Żak przejął Plusa

9 listopada 2011 roku kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka spółka Spartan Capital Holdings, została wpisana do księgi akcyjnej Polkomtel, operatora sieci Plus, jako właściciel 100% akcji. Tym samym formalnie przejęła pełną kontrolę nad operatorem sieci Plus.
Wpis do księgi akcyjnej jest finalnym etapem największej po 1989 roku transakcji na polskim rynku telekomunikacyjnym - rezultatem umowy sprzedaży akcji spółki zawartej 30 czerwca 2011 roku oraz zgody na transakcję wyrażonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Przejęcie Polkomtela wynika z planów rozwoju działalności w sektorze telekomunikacyjnym, w oparciu o strategiczne korzyści wynikające z komercyjnej współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami z sektora mediów i telekomunikacji, kontrolowanymi przez Zygmunta Solorza-Żaka, takimi jak Grupa Midas i Grupa Kapitałowa Cyfrowy Polsat w skład której wchodzi również Telewizja Polsat. Kluczowym elementem strategii jest rozwój ogólnopolskiej sieci LTE umożliwiającej szybki bezprzewodowy dostępu do Internetu z prędkością transferu do 326 Mb/s.
- Priorytetem inwestycji w Polkomtel będzie wzmocnienie pozycji spółki jako narodowego czempiona w sektorze telefonii komórkowej i mobilnego Internetu, również poprzez współpracę z Grupą Kapitałową Cyfrowy Polsat i Grupą Midas. Dzięki temu największe korzyści uzyskają nasi klienci, którym zapewnimy dostęp do nowych usług opartych o najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne - mówi Zygmunt Solorz-Żak.

Spartan Capital Holdings to podmiot kontrolowany przez Zygmunta Solorza-Żaka, akcjonariusza spółek działających m.in. na rynku mediów i telekomunikacji i w obszarze nowych technologii (Cyfrowy Polsat, Telewizja Polsat, Grupa Midas: Mobyland, CenterNet oraz Aero 2), a także firm z sektora energetyki i finansów.

Komentarze (1 - 10 z 11)

Szkoda że dane na stronie jeszcze nie zostały zaktualizowane :D
 0  
Dramat
 0  
Brawo, Plus zyskał właściciela z polskim kapitałem. Dotychczas mogliśmy oglądać serial pod tytułem kolejny zagraniczny inwestor wchodzi do Polski. Życzę powodzenia, mając nadzieję na poprawę jakości usług oraz na ciekawe kolaboracje na wzór T-mobile-Orange, z naturalnym wydawałoby się partnerem jakim jest Play.
 0  
To teraz Panie Zygmusiu może by tak pomysleć o 12 miesięcznej ważnosci konta dla prepaidowców bo jest Pan co daleko w tyle.....
 0  
oraz jakieś zaje..ste promocje dla abonentów CP i PLUSA
 0  
WYDŁUŻYĆ WAŻNOŚĆ KONTA PO DOŁADOWANIU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak można być ostatnim operatorem który jeszcze tego nie zrobił!?
 0  
PRZEJĘCIE PLUSA TO KOLEJNA SZANSA NA UPOWSZECHNIENIE W POLSCE MOBILNEGO NETU LTE, KTÓRY RUSZYŁ JUŻ W POLSACIE, CZYLI W MACIERZYSTEJ JEDNOSTCE SOLORZA ŻAKA, TERAZ ZAŚ PRZYSZEDŁ CZAS NA TESTY W PLUSIE. BARDZO TO ZNACZĄCE POSUNIĘCIA I A-MON-AVIS KORZYSTNE DLA KLIENTÓW, SZKODA ŻE KONKURENCJA OKAZUJE SIĘ W TYM TEMACIE BEZSILNA.
 0  
I proszę jedna z największych inwestycji w Europie środkowo wschodniej stała się faktem. Polsat postawił wysoko poprzeczkę konkurencji wprowadzając np. HSPA+ a ostatnio LTE. Zakup Plusa to kolejny dowód na zainteresowanie CP branżą telekomunikacyjną.
 0  
CP już dłuższy czas się telekomunikacją interesuje. Jakieś dwa czy trzy lata. W zeszłym roku wprowadzili coś takiego jak multioferta, czyli telefonię i internet w ramach abonamentu tv. Można jeszcze wspomnieć, że od roku rozwijają sieć LTE, czyli superszybki net mobilny, najlepszy w polsce i jeden z lepszych w europie. Przejęcie Plusa to po prostu konsekwencja tych działań.
 0  
Good points all around. Truly apprceiated.
 0