Łukasz Szewczyk28.11.2011 (20:25)13 komentarzy

Plus: Współpraca z Aero2, wkrótce LTE komercyjnie

Zygmunt Solorz-Żak, nowy właściciel komórkowej sieci Plus, rozpoczyna integrację swojego telekomunikacyjnego imperium. Komórki Plusa współpracują już z siecią Aero2, w grudniu w komercyjnej ofercie operatora pojawi się internet LTE.
Nadchodzą kolejne zmiany w komórkowej sieci Plus  wprowadzane przez nowego właściciela spółki Polkomtel. Od kilku dni karty SIM użytkowników komórkowej sieci Plus mogą logować się do sieci Aero2, która wchodzi w skład tzw. telekomunikacyjnej grupy Zygmunta Solorza-Żaka.
Przypomnijmy, że Aero 2 jest hurtowym operatorem telekomunikacyjnym, dysponującym częstotliwościami radiowymi z zakresu 900 MHz oraz 2,5 GHz. W paśmie 900MHz oferuje mobilny Internet w technologii HSPA+. Aero2 jest także operatorem tzw. socjalnego, darmowego internetu w komórce.

Jednocześnie od grudnia 2011 roku w ofercie sieci Plus dostępna będzie komercyjnie oferta internetu LTE. Szczegóły oferty mają zostać zaprezentowane w tym tygodniu. Wraz ze startem usługi prawdopodobnie pojawi się nowa wersja aplikacji iPlus. Pojawią się także karty SIM dedykowane usłudze LTE (możliwa będzie m.in. darmowa wymiana kart SIM dla obecnych klientów iPlus, którzy podpiszą umowę na LTE).

Przypomnijmy, że Internet LTE od kilku miesięcy oferowany jest użytkownikom Cyfrowego Polsatu. Obecnie infrastruktura telekomunikacyjna spółek Mobyland i CenterNet liczy obecnie 547 masztów dla usług HSPA+ i 542 maszty dla usług LTE, a ich liczba regularnie rośnie. Przejęcie komórkowej sieci Plus ma pomóc w szybkiej budowie Internetu LTE w Polsce.

Zaoferowanie LTE w sieci Plus jest zapewne pierwszym krokiem do zaoferowania wspólnej oferty Plusa i Cyfrowego Polsatu.

Komentarze (1 - 10 z 13)

Łączyć się mogą, ale nie mają dostępu do internetu.
 0  
No tylko tak tak dalej a już wkrótce Plus zmieni nazwę na Polsat Plus
 0  
Czy to oznacza bezpłatny dostęp do internetu 'socjalnego' przez karty sieci Plus? Bo jakoś nie chce mi się w to wierzyć...
 0  
Nie to tego nie oznacza :D
 0  
A kiedy 12 sto miesięczna ważność konta w plusie na kartę Panie Solorz, jesteście ostatnim operatorem który pobiera haracz 50 zł na 3 miesiace a później resetuje konto
 0  
To zmień operatora simplus_user
 0  
Szczegóły LTE w Plusie już można znaleźć w internecie od wczoraj.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 29 listopada 2011 o 9:50:25 przez zui).
 0  
imperium POLSAT rośnie jak na masztach
 0  
Współpraca Plusa i CP się widocznie zacieśnia. Lada chwila będzie oferta pakietu łączącego usługi CP i Plusa. Tv CP, LTE i telefonia Plusa. Super połączenie. Multioferta już jest popularnym produktem CP a dzięki połączeniu z Plusem zyska jeszcze bardziej.
 0  
no to czekamy na tą super ofertę
 0